Strona główna > M > Mame (32-Bit)

MAME (32-bit)

WersjaMAME 0.236 (32-bit) LATEST
WymaganiaWindows XP / Vista / Windows 7 / Windows 8 / Windows 10
DeweloperThe MAME Team
Strona do pobraniaMAME (32-bit)

MAME to świetny darmowy emulator, który pozwala grać w tysiące gier na PC! Celem app’s jest zachowanie dziesięcioleci historii oprogramowania. Ponieważ technologia elektroniczna wciąż pędzi do przodu, MAME zapobiega zagubieniu i zapomnieniu tego ważnego “vintage” oprogramowania. Osiąga się to poprzez dokumentowanie sprzętu i jego funkcjonowania. Kod źródłowy aplikacji służy jako ta dokumentacja. Fakt, że oprogramowanie jest użyteczne służy przede wszystkim do potwierdzenia dokładności dokumentacji (jak inaczej można udowodnić, że wiernie odtworzyliśmy sprzęt?). Z czasem aplikacja wchłonęła siostrzany projekt MESS (Multi Emulator Super System), więc obecnie dokumentuje szeroką gamę (głównie zabytkowych) komputerów, konsol do gier wideo i kalkulatorów, oprócz gier zręcznościowych, na których początkowo się skupiała.

Program, który wcześniej był akronimem oznaczającym Multi Arcade Machine Emulator, dokumentuje i odtwarza poprzez emulację wewnętrzne komponenty automatów do gier, komputerów, konsol, komputerów szachowych, kalkulatorów i wielu innych rodzajów elektronicznych maszyn rozrywkowych. Jako miły efekt uboczny, program pozwala nam używać na nowoczesnym PC tych programów i gier, które zostały pierwotnie stworzone dla emulowanych maszyn.

W pewnym momencie istniały właściwie dwa oddzielne projekty, MAME i MESS. Program MAME obejmował maszyny arcade, podczas gdy MESS obejmował wszystko inne. Obecnie zostały one połączone w jeden MAME. Narzędzie jest w większości zaprogramowane w C, z kilkoma podstawowymi komponentami w C++. Aplikacja może obecnie emulować ponad 32000 pojedynczych systemów z ostatnich 5 dekad.

By Fortunato

Similar articles

BitTorrent :: Arduino
Przydatne linki