Strona główna > G > Gimp

GIMP

WersjaGIMP 2.10.28 LATEST
WymaganiaWindows 7 64 / Windows 8 64 / Windows 10 64
DeweloperThe GIMP Team
Strona do pobraniaGIMP

GIMP (GNU Image Manipulation Program) jest swobodnie dystrybuowanym oprogramowaniem nadającym się do takich zadań jak retusz zdjęć, kompozycja obrazów i tworzenie obrazów. Jest to potężny program o możliwościach, których nie znajdziemy w żadnym innym produkcie wolnego oprogramowania. Może być używany jako prosty program do malowania, program do retuszu zdjęć o jakości eksperckiej, system przetwarzania wsadowego online, renderer obrazów do produkcji masowej lub konwerter formatów obrazów. GIMP jest modułowy, rozszerzalny i podatny na rozszerzenia. Został zaprojektowany tak, aby można go było rozbudowywać za pomocą wtyczek i rozszerzeń, aby zrobić prawie wszystko. Zaawansowany interfejs skryptowy pozwala łatwo oskryptować wszystko, od najprostszych zadań po najbardziej złożone procedury obróbki obrazu.

Features and Highlights

Customizable Interface
Każde zadanie wymaga innego środowiska i pozwala dostosować widok i zachowanie tak, jak chcesz. Począwszy od motywu widżetów, pozwalającego na zmianę kolorów, odstępów między widżetami i rozmiarów ikon, aż po niestandardowe zestawy narzędzi w przyborniku. Interfejs jest modulowany w tak zwane doki, pozwalające na układanie ich w zakładki lub utrzymywanie ich otwartych w osobnym oknie. Naciśnięcie klawisza tabulacji powoduje ich ukrycie.

Poprawianie zdjęć
Liczne niedoskonałości zdjęć cyfrowych można łatwo skompensować za pomocą GIMP-a. Napraw zniekształcenia perspektywy spowodowane pochyleniem obiektywu, wybierając po prostu tryb korekcji w narzędziach przekształcania. Zlikwiduj zniekształcenia beczkowate i winietowanie obiektywu za pomocą potężnego filtra, ale z prostym interfejsem.

Retusz cyfrowy
Program jest idealny do zaawansowanych technik retuszu zdjęć. Pozbądź się niepotrzebnych detali za pomocą narzędzia klonowania lub łatwo popraw drobne szczegóły za pomocą nowego narzędzia uzdrawiania. Dzięki narzędziu klonowania perspektywicznego, klonowanie obiektów z uwzględnieniem perspektywy nie jest trudne, tak samo jak klonowanie ortogonalne.

Wsparcie sprzętowe
Zawiera unikalne wsparcie dla różnych urządzeń wejściowych już po wyjęciu z pudełka. Tablety czułe na nacisk i pochylenie, ale także szeroka gama kontrolerów USB lub MIDI. Możesz przypisać często używane akcje do zdarzeń urządzenia, takich jak obracanie kółka USB lub przesuwanie suwaka kontrolera MIDI. Zmieniaj rozmiar, kąt lub krycie pędzla podczas malowania, przypisz swoje ulubione skrypty do przycisków. Przyspiesz swój przepływ pracy!

Formaty plików
Obsługa formatów plików rozciąga się od popularnych, takich jak JPEG (JFIF), GIF, PNG, TIFF do formatów specjalnego zastosowania, takich jak pliki ikon Windows o wielu rozdzielczościach i głębi kolorów. Architektura pozwala nam rozszerzyć możliwości formatu GIMP-a za pomocą wtyczki. Niektóre rzadkie formaty można znaleźć w rejestrze wtyczek.

Aby zaoszczędzić miejsce na dysku, każdy format można zapisać z rozszerzeniem archiwum, takim jak ZIP, GZ, lub BZ2, a aplikacja będzie przezroczyście skompresować plik bez konieczności wykonywania dodatkowych czynności.

Dostępne również: Pobierz GIMP dla Maca i GIMP Portable


Pobierz GIMP dla Maca. ekomendowane wymagania systemowe - Can I Run Minecraft Win 10 Version

OS: Windows 10 wersja 14393.0 lub nowsza, Xbox One Architektura: ARM, x64, x86 Pamięć: 8 GB Kontroler ruchu: Kontrolery ruchowe Windows Mixed Reality Zestaw słuchawkowy: Zestaw słuchawkowy Windows Mixed Reality immersive Headset Procesor: Intel i7-6500U | AMD A8-6600K Grafika: NVIDIA GeForce 940M | AMD Radeon HD 8570D

Uwaga: Światy/zapisy z wersji gry Java PC/Mac nie są kompatybilne z Minecraftem na Win 10! Darmowa wersja próbna na Windows 10 zawiera 90 minut gry. Graj z maksymalnie 10 znajomymi na różnych platformach, w dowolnym miejscu i czasie w Realms. Wypróbuj bezpłatną 30-dniową wersję próbną w aplikacji.

By Saeger

Similar articles

FAT32 Format GUI :: Free Netflix Downloader
Przydatne linki