Próbowanie
Przed cyfrowy nagrania przejęły branżę audio i wideo, wszystko zostało nagrane analog. Dźwięk był nagrywany na urządzenia takie jak kasety i płyty. Wideo zostało nagrane na kasety Beta i VHS. Media były nawet redagowane w formacie analogowym, przy użyciu wielokanałowych taśm audio (np. 8-ścieżkowych) do odtwarzania muzyki i taśm filmowych do nagrań wideo. Ta metoda wymagała częstego przewijania do tyłu i do przodu, co skutkowało czasochłonnym procesem.
Na szczęście zapis cyfrowy prawie całkowicie zastąpił zapis analogowy. Edycję cyfrową można przeprowadzić znacznie wydajniej niż edycję analogową, a nośnik nie traci przy tym jakości. Ponieważ jednak to, co ludzie widzą i słyszą, jest w formacie analogowym (liniowe fale światła i dźwięku), zapisywanie audio i wideo w formacie cyfrowym wymaga konwersji sygnału z analogowego na cyfrowy. Ten proces nazywa się próbkowaniem.
Próbkowanie polega na robieniu migawek sygnału audio lub wideo w bardzo szybkich odstępach czasu, zwykle dziesiątki tysięcy razy na sekundę. Jakość sygnału cyfrowego zależy w dużej mierze od częstotliwości próbkowania lub przepływność sygnał jest próbkowany w. Im wyższa szybkość transmisji, tym więcej próbek jest tworzonych na sekundę i tym bardziej realistyczny będzie wynikowy plik audio lub wideo. Na przykład dźwięk o jakości CD jest próbkowany z częstotliwością 44.1 kHz lub 44,100 próbek na sekundę. Różnica między nagraniem cyfrowym 44.1 kHz a oryginalnym sygnałem audio jest niezauważalna dla większości ludzi. Jeśli jednak dźwięk został nagrany z częstotliwością 22 kHz (o połowę niższa niż jakość płyty CD), większość ludzi od razu zauważyłaby spadek jakości.
próbki można utworzyć próbkując na żywo audio i wideo lub próbkując wcześniej nagrane analogowe media. Ponieważ próbki szacują sygnał analogowy, reprezentacja cyfrowa nigdy nie jest tak dokładna jak dane analogowe. Jeśli jednak zostanie zastosowana wystarczająco wysoka częstotliwość próbkowania, różnica nie jest zauważalna dla ludzkich zmysłów. Ponieważ informacje cyfrowe można edytować i zapisywać za pomocą komputera i nie ulegają one degradacji, jak w przypadku nośników analogowych, opłacalna jest jakość / wygoda próbkowania.