3DMark Basic Edition
Wersja | 3DMark 2.20.7274 LATEST |
Wymagania | Windows 7 / Windows 7 64 / Windows 8 / Windows 8 64 / Windows 10 / Windows 10 64 |
Deweloper | Futuremark |
Strona do pobrania | 3DMark Basic Edition |
3DMark to popularny benchmark wydajnościowy dla graczy, wykorzystywany przez miliony ludzi, setki serwisów recenzujących sprzęt i wiele wiodących firm technologicznych na świecie. Szczegółowe wykresy pokazują, jak zmieniały się temperatury CPU i GPU, częstotliwość taktowania zegara i liczba klatek na sekundę podczas wykonywania benchmarku. Zbadaj granice wydajności swojego komputera, korzystając z własnych ustawień benchmarku.
Możesz zmienić rozdzielczość i jakość renderowania w szerokim zakresie ustawień. Czy Twój komputer poradzi sobie z grami w rozdzielczości 4K? Rozdzielczość renderowania 4K Ultra HD w Fire Strike Ultra jest cztery razy większa niż rozdzielczość 1080p zastosowana w Fire Strike. Monitor 4K nie jest wymagany, ale Twoja karta graficzna musi mieć co najmniej 3 GB pamięci, aby uruchomić ten potwornie wymagający benchmark. Pobierz TERAZ!
Zawiera wszystko, czego potrzebujesz, aby przeprowadzić benchmark na swoim komputerze i urządzeniach mobilnych w jednej aplikacji. Niezależnie od tego, czy grasz na komputerze stacjonarnym, laptopie, notebooku czy tablecie, 3DMark for PC ma benchmark zaprojektowany dla Twojego sprzętu.
3DMark Basic Edition zawiera siedem testów:
Port Royal (NOWOŚĆ!) to pierwszy na świecie dedykowany graczom benchmark do ray tracingu w czasie rzeczywistym. Możesz użyć Port Royal do przetestowania i porównania wydajności ray tracingu w czasie rzeczywistym każdej karty graficznej, która obsługuje Microsoft DirectX Raytracing. Oprócz benchmarku wydajności, 3DMark Port Royal zapewnia realistyczny i praktyczny przykład tego, czego można się spodziewać po ray tracingu w nadchodzących grach.
Night Raid to benchmark DirectX 12 dla mobilnych urządzeń komputerowych ze zintegrowaną grafiką i platform o niskim poborze mocy napędzanych przez Windows 10 na ARM. Uruchom Night Raid 3D Mark 2021 Latest, aby przetestować i porównać laptopy, notebooki, tablety i najnowsze komputery Always Connected. Test ten jest szczególnie przydatny dla systemów DirectX 12, które nie mogą osiągnąć wysokiej liczby klatek na sekundę w bardziej wymagającym benchmarku Time Spy.
Wild Life to międzyplatformowy benchmark dla systemów Windows, Android i Apple iOS. Użyj 3DMark Wild Life do przetestowania i porównania wydajności grafiki w najnowszych notebookach, tabletach i smartfonach. Wild Life wykorzystuje API graficzne Vulkan na komputerach z Windows i urządzeniach z Androidem. Na urządzeniach z systemem iOS korzysta z Metal. Możesz porównywać wyniki benchmarków na różnych platformach.
Time Spy to pokazowy test porównawczy DirectX 12 dla wydajnych komputerów do gier z systemem Windows 10. Dzięki czystemu silnikowi DirectX 12, zbudowanemu od podstaw w celu obsługi nowych funkcji, takich jak obliczenia asynchroniczne, jawna wielowątkowość i wielowątkowość, Time Spy jest idealnym benchmarkiem do testowania wydajności DirectX 12. Benchmark DirectX 12 dla Windows 10. Renderuje w rozdzielczości 2560 × 1440. Zawiera wersję demonstracyjną, testy graficzne i test procesora.
Time Spy Extreme to nowy test porównawczy 4K DirectX 12, dostępny w aplikacjach Advanced i Professional Editions. Nie potrzebujesz monitora 4K, aby go uruchomić, ale będziesz potrzebować karty graficznej z co najmniej 4 GB dedykowanej pamięci. Dzięki rozdzielczości renderowania 4K Ultra HD, Time Spy Extreme jest idealnym testem porównawczym dla najnowszych kart graficznych z najwyższej półki. Test CPU został przeprojektowany, aby procesory z 8 lub więcej rdzeniami mogły w pełni wykorzystać swój potencjał.
Fire Strike to pokazowy benchmark DirectX 11 zaprojektowany dla współczesnych, wysokowydajnych komputerów do gier. Jest on bardzo wymagający, nawet dla najnowszych kart graficznych. Jeśli Twoja liczba klatek na sekundę jest niska, użyj Sky Diver.
Sky Diver to benchmark DirectX 11 dla laptopów do gier i komputerów średniej klasy. Używaj go do testowania systemów z kartami graficznymi klasy średniej, mobilnymi procesorami graficznymi lub zintegrowanymi układami graficznymi. Jest on szczególnie przydatny dla systemów, które w bardziej wymagającym teście Fire Strike nie są w stanie osiągnąć więcej niż jednocyfrowej liczby klatek na sekundę.
Cloud Gate jest przeznaczony dla notebooków z systemem Windows i typowych domowych komputerów PC ze zintegrowaną grafiką. Benchmark wykorzystuje silnik DirectX 11 z ograniczeniem do 10 poziomu funkcji Direct3D, co czyni go odpowiednim do testowania sprzętu zgodnego z DirectX 10.
Ice Storm - Użyj 3D Mark Ice Storm do porównania podstawowych tabletów i smartfonów. Ice Storm zawiera dwa testy graficzne do pomiaru wydajności GPU oraz test fizyki do pomiaru wydajności CPU. Ice Storm wykorzystuje DirectX 11 feature level 9 w systemie Windows. W systemach Android i iOS korzysta z OpenGL ES 2.0. Możesz porównywać wyniki na różnych platformach.
Użyj Ice Storm Extreme do porównania tanich smartfonów i tabletów z systemami Android, iOS i Windows. Ice Storm Extreme podnosi rozdzielczość renderowania z 1280 × 720 do 1920 × 1080 i wykorzystuje wyższej jakości tekstury i efekty post-processingu w testach grafiki.
Testy funkcjonalności
Test narzutu API
Gry wykonują tysiące wywołań rysowania na klatkę, ale każde z nich tworzy ograniczający wydajność narzut dla CPU. Interfejsy API z mniejszym narzutem mogą obsłużyć więcej wywołań rysowania i tworzyć bogatszą grafikę. Dzięki testowi funkcji narzutu API możesz porównać wydajność Vulkan, DirectX 12 i DirectX 11. Zobacz, ile wywołań rysowania może obsłużyć każde API, zanim liczba klatek na sekundę spadnie poniżej 30 FPS.
Test funkcji DirectX Raytracing
Real-time ray tracing jest niezwykle wymagający. Najnowsze karty graficzne posiadają dedykowany sprzęt, który’ jest zoptymalizowany pod kątem ray tracingu. Test 3DMark DirectX Raytracing mierzy wydajność tego dedykowanego sprzętu. Zamiast tradycyjnych technik renderingu, cała scena jest poddawana ray-tracingowi i rysowana w jednym przebiegu. Wynik testu zależy całkowicie od wydajności ray-tracingu.
Test funkcji PCI Express
PCI Express (PCIe) to standardowy interfejs, który zapewnia wysoką przepustowość komunikacji między urządzeniami w komputerze. Nowe interfejsy PCIe 4.0 zapewniają nawet dwukrotnie większą przepustowość niż PCIe 3.0. Dzięki większej przepustowości, gry mogą przesyłać więcej danych, skrócić czas ładowania i obsługiwać bardziej złożone sceny. Test funkcji PCI Express mierzy przepustowość dostępną dla Twojego procesora graficznego.
Test funkcji VRS
Variable-Rate Shading (VRS) to funkcja DirectX 12, która może poprawić wydajność, redukując detale w tych częściach obrazu, w których jest mało prawdopodobne, że zostaną one zauważone. Test 3DMark VRS pomaga Ci porównać różnice w wydajności i jakości obrazu, gdy korzystasz z VRS warstwy 1 i 2. Tryb interaktywny pozwala Ci zmieniać ustawienia VRS w locie i eksportować klatki do porównania.
Test funkcji NVIDIA DLSS
Deep Learning Super Sampling (DLSS) to technologia NVIDIA RTX, która wykorzystuje moc głębokiego uczenia i sztucznej inteligencji do zwiększenia wydajności gier przy jednoczesnym zachowaniu jakości wizualnej. Test funkcji NVIDIA DLSS pomaga Ci porównać wydajność i jakość obrazu przy użyciu DLSS 2 lub DLSS 1. W przypadku DLSS 2 możesz wybrać jeden z trzech trybów jakości— Quality, Performance i Ultra Performance.
Wymagania systemowe
Aby uruchomić benchmarki Time Spy i Night Raid, potrzebujesz systemu Windows 10, karty graficznej obsługującej DirectX 12 oraz procesora obsługującego SSSE3. Aby uruchomić Port Royal, musisz posiadać Windows 10 October 2018 Update (1809) oraz kartę graficzną obsługującą Microsoft DirectX Raytracing. Wild Life wymaga układu GPU zgodnego z Vulkan 1.1.
Test fabularny DirectX Raytracing wymaga systemu Windows 10 w wersji 2004 lub nowszej oraz karty graficznej zgodnej z DirectX 12 z obsługą sterownika DirectX Raytracing Tier 1.1. Test funkcji PCI Express wymaga dyskretnej karty graficznej zgodnej z DirectX 12. Test funkcji VRS wymaga systemu Windows 10 w wersji 1903 lub nowszej oraz procesora graficznego zgodnego z DirectX 12 obsługującego technologię Variable-Rate Shading. Test funkcji NVIDIA DLSS wymaga karty graficznej NVIDIA obsługującej DLSS.
Uwaga: Ograniczona funkcjonalność w wersji niezarejestrowanej.