Strona główna > X > Xpadder

Xpadder

WersjaXpadder 5.7 LATEST
WymaganiaWindows 2K / XP / Vista
DeweloperXpadder Team
Strona do pobraniaXpadder

Xpadder jest lekkim i bardzo zdolnym emulatorem klawiatury dla twojego PC gamepada, umożliwiając ci przejęcie większej kontroli nad grami, które nie’ t feature native support for gamepads. Wykorzystując prosty zestaw narzędzi i wizualny interfejs, każdy z kilku minut wolnego czasu może skonfigurować swój gamepad do emulacji klawiatury i myszy we wszystkich swoich ulubionych grach. Aby uczynić użyteczność tej aplikacji jeszcze większą, Xpadder obsługuje zapisywanie ustawień wstępnych dla różnych gier, umożliwiając tworzenie specyficznych układów dla konkretnych gier, klasycznych emulatorów konsoli, a nawet różnych aplikacji Windows.

Deweloperzy narzędzia oferowali ten emulator gamepada za darmo na licencji freeware, ale po latach pracy zdecydowali się przełączyć swój nacisk na wersję premium, którą można nabyć za pośrednictwem ich strony internetowej. Jednak najnowsza wersja freeware pozostaje dostępna online i nadal oferuje mnóstwo cennych narzędzi, które mogą umożliwić graczom przejąć pełną kontrolę nad grami, które don’t mają natywne wsparcie gamepad.

Instalacja i użytkowanie

Xpadder jest dystrybuowany wewnątrz małego pakietu instalacyjnego, który nie wprowadzi żadnych zmian OS/Registry. Po prostu skopiuje emulator do żądanego folderu i zaoferuje Ci własną pozycję, w której możesz zapisać swoje pliki ustawień. Po zakończeniu instalacji można podłączyć gamepad, odpalić aplikację i rozpocząć tworzenie nowych presetów poprzez przypisanie skrótów klawiaturowych lub myszki do różnych segmentów gamepada. Binding of Mouse movements can be customized to a fine degree using a built-in emulator speed option, with test area for making sure the sensitivity is just right. Wszystkie przyciski gamepad kije i wyzwalacze mogą być związane (zarówno w normalnym i “Turbo” tryb), a gotowe presety mogą być zapisywane do przyszłego użytku.

Interfejs użytkownika jest nieco przestarzały, ale to’ jest łatwy w użyciu i pakuje tylko tyle funkcji, aby nie nadmiernie skomplikowane. W głównym oknie aplikacji znajduje się wizualna reprezentacja kontrolera, z pustymi polami na wszystkich miejscach przycisków. Użytkownik może po prostu kliknąć na te pola i powiązać pożądany skrót. Preset zapisywania i ładowania są obecne tuż obok na górze (zapisywanie) i na dole (ładowanie presetów) app.

Jest to bardzo ważne, aby zauważyć, że nie wszystkie gry mogą być kontrolowane z aplikacji, a mianowicie, są to gry, które używają zaawansowanych anty-cheat ochrony, takich jak GameGuard. Nawet jeśli aktywny rozwój tej wersji freeware został wstrzymany w 2008 roku, darmowa edycja Xpad der nadal posiada wystarczającą funkcjonalność, aby zadowolić wielu użytkowników.

Features and Highlights

Niezawodna emulacja klawiatury i myszy na nowoczesnych gamepadach. Pełne wsparcie dla funkcji rumble i vibrate, nawet w grach, które nie obsługują ich natywnie. Obsługa remappingu gamepadów, joysticków, arcade sticków, gitar do gier, kierownic, mat tanecznych i zestawów perkusyjnych. Działa z gamepadami o nowszych wejściach. Włącz stare gry, aby uzyskać pełne wsparcie dla gamepadów. Kontynuuj używanie swojego ulubionego kontrolera we wszystkich grach. Obsługa zarówno gier dla jednego gracza, jak i dla wielu graczy. Pełna użyteczność w grach emulowanych. W pełni użyteczne w grach przeglądarkowych. Sterowanie odtwarzaczami multimedialnymi lub różnymi programami windowsowymi za pomocą gamepada. Natywna obsługa do 16 gamepadów. Dostępny na wszystkich nowoczesnych wersjach Windows (XP i nowszych) 100% FREE

Uwaga: Ostatnia wersja freeware (5.3) została wydana w 2008 roku. Nowsze wersje są dostępne wyłącznie na stronie dewelopera xpadder.com, za $9.99.

By Gothard

Songr :: GoPro Studio
Przydatne linki