Strona główna > u > Unpark Cpu

Unpark CPU

WersjaUnpark CPU 1.0.1.0 LATEST
WymaganiaWindows 7 / Windows 8 / Windows 10 / Windows 7 64 / Windows 8 64 / Windows 10 64
DeweloperCoderBag
Strona do pobraniaUnpark CPU

Unpark CPU to lekka aplikacja użytkowa systemu, która może dać użytkownikom komputerów PC na wszystkich poziomach wiedzy możliwość przejęcia kontroli nad wbudowaną usługą systemu Windows OS, która kontroluje wykorzystanie centralnego układu CPU. Jedną z licznych usług, że Windows OS stale bilansuje w tle jest proces aktywacji i wyłączania wątków przetwarzania wewnątrz CPU.

Jest to najbardziej zauważalne w laptopach, gdzie OS chce zachować jak najwięcej mocy, jak to możliwe w każdym czasie, często poświęcając wydajność, aby to zrobić. Od czasu do czasu, OS może wyłączyć konkretne lub większość wątków, a tym samym zaoszczędzić energię, zmniejszyć wydajność cieplną układu, lub z innego powodu. Jednak niektórzy użytkownicy chcą mieć dostęp do całej mocy obliczeniowej, jaką może dysponować ich komputer, i dlatego chcą przejąć kontrolę nad parkowaniem procesora. Z Unpark CPU app, użytkownicy komputerów mogą z zaledwie kilku prostych kliknięć rozpakować niektóre lub wszystkie rdzenie procesora na ich PC.

Unpark CPU aplikacja jest dystrybuowana online w małym archiwum ZIP, który mieści tylko jeden plik Exe. Ta aplikacja jest w pełni przenośny i może być łatwo transportowane i używane w locie bezpośrednio z USB stick.

Nawet jeśli jego podstawowym zastosowaniem jest tylko przełączanie kilku poleceń w chronionych obszarów systemu operacyjnego Windows, które są odpowiedzialne za utrzymanie w kontakcie z CPU, to aplikacja udaje się zaoferować kilka dodatkowych korzyści. Na początek, posiada małe okno wizualizacji, które pokazuje liczbę wykrytych rdzeni procesora, liczbę zaparkowanych rdzeni i wizualny wykres bieżącego wykorzystania procesora. Poniżej znajdują się rozwijane menu dla aktualnie aktywnych planów zasilania (System Power Plan i System Power State), prosty w użyciu suwak Core Parking Index Slider oraz poręczny przycisk “Unpark All” na samym dole. Użytkownicy, którzy chcą szybko odblokować wszystkie rdzenie, mogą kliknąć ten przycisk (lub wybrać żądany poziom wskaźnika parkowania rdzeni) i kliknąć przycisk Zastosuj. To’ wszystko.

Dzięki odblokowaniu wszystkich rdzeni procesora będą one wykorzystywane znacznie częściej i mocniej, co może prowadzić do zwiększenia wydajności (na przykład w grach lub przy obróbce wideo). Użytkownicy powinni być jednak świadomi, że ta wymuszona procedura odbarczania będzie miała bezpośredni wpływ na zużycie energii i rozpraszanie ciepła przez procesor. Jest to szczególnie ważne dla użytkowników laptopów, którzy mogą bardzo szybko rozładować baterię, jeśli procesor jest zmuszony do tego, aby nigdy nie pakować swoich nieaktywnych rdzeni. Unpark CPU jest 100% DARMOWE i jest zoptymalizowany dla wszystkich nowoczesnych wersji Windows OS.

By ChadabeJagdeep

Realtek HD Audio Manager :: Microsoft Edge
Przydatne linki