Strona główna > M > Microsoft Edge

Microsoft Edge

WersjaMicrosoft Edge 94.0.992.38 LATEST
WymaganiaWindows 7 64 / Windows 8 64 / Windows 10 64
DeweloperMicrosoft Corporation
Strona do pobraniaMicrosoft Edge

Microsoft’ s Internet Explorer był kiedyś najlepszą przeglądarką internetową, dopóki nie pojawił się Mozilla Firefox. Firefox był popularny przez jakiś czas, aż Google Chrome przejął jego popularność. Teraz Microsoft powraca z zupełnie nową przeglądarką, która ma konkurować z Chrome. Jest to Microsoft Edge.

Najwyraźniej, Microsoft był zbyt ambitny, ponieważ nie dostał wystarczająco dużo ludzi, aby wrócić do przeglądarki Windows. Są różne powody, dla których tak się dzieje. Głównie ma to związek z silnikiem EdgeHTML, który zasila przeglądarkę.

Microsoft’ s aktywnie stara się poprawić ich przeglądarkę na chwilę teraz. Oni’ przestali używać silnika EdgeHTML i przeszli na silnik Google Blink, z przeglądarką jest napędzany przez Chromium. Edge Browser będzie nadal działać w ten sam sposób, jak wcześniej, though.

Better for Developers

Web deweloperzy muszą zawsze upewnić się, że strony internetowe they’ re kodowania są kompatybilne z każdym głównym przeglądarka jest używany w chwili obecnej. Aby to zrobić, muszą zwrócić uwagę na podstawowe silniki przeglądarek używane do tworzenia tych przeglądarek. Silniki te obejmują Gecko przez Mozillę, Blink przez Google, WebKit przez Apple i EdgeHTML przez Microsoft.

Odkąd EdgeHTML zniknął, łatwiej jest teraz twórcom stron internetowych zachować zgodność ich kreacji z najnowszymi przeglądarkami.

Microsoft jest mądry, aby przełączyć ich silnik przeglądarki do Google’ s Blink, ponieważ jest to łatwiejsze dla najnowszych standardów internetowych, aby być realizowane w ich najnowszych wydaniach Chromium. Zespół rozwoju Edge po prostu musi utrzymać te wydania zaktualizowane.

Estetyka są takie same

Microsoft Edge użytkownicy don’ t wydają się mieć na uwadze wizualny projekt przeglądarki, ponieważ jest to dość dużo tego samego. W rzeczywistości, interfejs użytkownika jest najbardziej popularną cechą aplikacji. To ma sens, że Microsoft wouldn’ t spróbować zmienić projekt, który jest już lubi.

Wersje Chromium i EdgeHTML nie są całkowicie takie same, choć. Gdy zaczniemy przyglądać się menu przeglądarki, to’ zobaczymy różnice. Klasyczny pasek boczny został zastąpiony przez nowe ustawienia Chromium. Użytkownicy są rzeczywiście chwaląc tę zmianę.

Limited Visual Customization Choices

User personalizacja może użyć dużo więcej pracy. Jedyne rzeczy, które użytkownicy mogą zmienić, to pasek ulubionych, domyślne czcionki i przycisk domowy.

Jeśli podobał Ci się klasyczny Edge’ s ciemny motyw, że nie jest całkowicie wdrożony jeszcze w tej przeglądarce internetowej. Ale jeśli przejdziesz do strony edge://flags, można włączyć temat.

Prawdopodobnie zużywa mniej pamięci RAM; czuje się szybciej

Gdy po raz pierwszy wypróbować przeglądarkę, you’ ll zauważyć, że działa świetnie i ładuje strony internetowe szybko. Czuć nawet, że jest tak szybka jak Chrome, więc to’ ułatwi przejście, jeśli’ chcesz zacząć używać Edge Browser zamiast.

Pomimo różnic w wykorzystaniu pamięci RAM, wydaje się mieć mniej pamięci RAM niż Chrome. Jeśli spróbujesz otworzyć kilka kart jednocześnie, you’ ll zauważyć to. Ogólnie rzecz biorąc, wydajność jest lepsza niż w poprzedniej wersji EdgeHTML.

Kilka parametrów wpływa na zużycie pamięci RAM, co oznacza, że Twoje wyniki mogą być nieco inne. Plus, ten build jest dość wczesny, więc powinieneś zobaczyć zmiany w wydajności w stabilnym wydaniu.

Obfitość nowych rozszerzeń

W Chrome Web Store dostępnych jest zdecydowanie najwięcej rozszerzeń spośród wszystkich innych repozytoriów. Dodatek, którego szukasz, na pewno znajdzie się tam wcześniej niż gdziekolwiek indziej.

Musisz mieć przeglądarkę napędzaną przez Chromium, aby rozszerzenia działały. Ponieważ program należy do tej kategorii teraz, a następnie można korzystać z rozszerzeń z nim też.

Sklep Microsoft jest nadal dostępny, ale użytkownicy mogą swobodnie instalować rozszerzenia Chrome too.

Same zewnątrz, różne wnętrze

Ogółem wydaje się, że Microsoft dokonał dobrego wyboru, aby rozpocząć korzystanie z Chromium. Wygląd przeglądarki nadal wygląda i czuje się tak samo, ale jest tak wiele możliwości, które mogą pojawić się w przyszłości.

W tej chwili build nie został oficjalnie wydany do użytku publicznego. Dlatego też, jeśli zauważysz problemy z nim, don’t get zbyt zdenerwowany. Ta nowa wersja Edge jest w fazie rozwoju, a poprawki są stale wprowadzane do niego.

Dostępne również: Pobierz Microsoft Edge dla Mac

By IivesStadel

Unpark CPU :: DEV-C++
Przydatne linki