Strona główna > R > Rufus

Rufus

WersjaRufus 3.15 LATEST
WymaganiaWindows 7 / Windows 8 / Windows 10 / Windows 7 64 / Windows 8 64 / Windows 10 64
DeweloperPete Batard
Strona do pobraniaRufus

Rufus to narzędzie, które pomaga formatować i tworzyć bootowalne pamięci USB, takie jak klucze USB, pendrive'y, pamięci przenośne, itp. Może być szczególnie przydatny w przypadkach, gdy trzeba utworzyć nośnik instalacyjny USB z bootowalnego ISO (Windows, Linux, itp.), do pracy na systemie, który nie ma zainstalowanego systemu operacyjnego, do flashowania BIOS-u lub innego firmware'u z DOS-u oraz do uruchamiania niskopoziomowych narzędzi.

Jeśli utworzysz dysk startowy DOS-u i będziesz używać klawiatury innej niż amerykańska, Rufus spróbuje wybrać układ klawiatury zgodny z locale Twojego systemu. W takim przypadku zalecany jest FreeDOS, który jest domyślnym wyborem, a nie MS-DOS, ponieważ obsługuje więcej układów klawiatury. Rufus Free Download Latest Version for Windows PC. Jest to pełny instalator offline programu.

Tworzenie obrazu ISO z dysku fizycznego lub zestawu plików jest bardzo proste, jednak można to zrobić za pomocą programu do nagrywania płyt CD, takiego jak dostępny za darmo CDBurnerXP lub BurnAware.

Może to być szczególnie przydatne w przypadkach, gdy:

musisz stworzyć nośnik instalacyjny USB z bootowalnych ISO (Windows, Linux, UEFI, itp.) musisz pracować na systemie, który nie ma zainstalowanego OS musisz flashować BIOS lub inne firmware z DOS chcesz uruchomić niskopoziomowe narzędzie

Dostępne również: Pobierz Rufus Portable

By FougereBecklum

Similar articles

Instagram for Mac :: The Sims 4 for Mac
Przydatne linki