CTP
Oznacza „teoretyczną wydajność złożoną”. CTP służy do pomiaru wydajności komputera Procesory. Wartości zwracane przez obliczenia CTP są używane do celów porównawczych, które porównują wydajność różnych procesorów. Na przykład Intel i AMD używają obliczeń CTP do mierzenia, ile milionów teoretycznych operacji na sekundę (MTOPS) mogą wykonać ich procesory. Intel Pentium M 770, który działa z częstotliwością 2.13 GHz, ma CTP na poziomie 7100 MTOP, podczas gdy AMD Opteron 146, który działa z częstotliwością 2.0 GHz, ma CTP na poziomie 7168 MTOPS.
Jak widać na powyższym przykładzie, szybsze prędkości procesora nie zawsze skutkują wyższym CTP. Inne kwestie, takie jak architektura procesora i szybkość przód autobusu wpływają również na ogólną wydajność. CTP jest przydatne do porównywania różnych marek procesorów, a także do porównywania różnych modeli procesorów wykonanych przez tę samą firmę. Ponieważ coraz bardziej rozpowszechnione są procesory dwu- i czteroprocesorowe, CTP jest teraz również używany do pomiaru wzrostu wydajności w przypadku jednoczesnego używania wielu procesorów.
CTP oznacza również „Computer to Plate”. Jest to proces, w którym płyty drukowe są wykonywane bez użycia kosztownej folii. Zamiast tego obrazy są przesyłane bezpośrednio na płytkę z komputera.