Strona główna : Warunki dotyczące sprzętu : Definicja CD-RW

CD-RW

Oznacza „Compact Disc wielokrotnego zapisu”. Płyta CD-RW to czysta płyta CD, na której można nagrywać za pomocą nagrywarki CD. W przeciwieństwie do CD-R (CD-Recordable), na płycie CD-RW można nagrywać wiele razy. Danych nagranych na płycie CD-RW nie można zmienić, ale można je usunąć. Dlatego za każdym razem, gdy chcesz zmienić pliki lub dodać nowe dane, musisz całkowicie wymazać płytę CD-RW. Chociaż może to być nieco niewygodne, ta funkcja sprawia, że ​​dyski CD-RW są dobrym wyborem do częstego wykonywania kopii zapasowych. Ponieważ jednak dyski CD-RW można wymazać, nie przechowują one danych niezawodnie tak długo, jak to robią dyski CD-R. Dlatego do długoterminowych kopii zapasowych należy używać zwykłych dysków CD-R.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję CD-RW. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza CD-RW i jest jednym z wielu terminów sprzętowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję CD-RW za pomocną, możesz odwołać się do niej, korzystając z linków cytowania powyżej.