Strona główna : Terminy techniczne : Zintegrowana definicja

Zintegrowany

Zintegrowane pochodzi od łacińskiego słowa „liczba całkowita, "co oznacza całość. Jeśli coś jest zintegrowane, ma działać lub funkcjonować jako jedna jednostka. Chociaż termin ma pojedyncze znaczenie, ma wiele różnych zastosowań w ramach IT świat. Może opisywać sprzęt komputerowy składnik, a oprogramowanie program lub połączenie sprzętu i oprogramowania.

Zintegrowany sprzęt składnik można łączyć z jednym lub kilkoma innymi składnikami. Wiele laptopyna przykład obejmują zintegrowane układy graficzne, które są wbudowane w płyta główna. W niektórych przypadkach procesor graficzny jest zintegrowany bezpośrednio z CPU. Integracja komponentów sprzętowych może zaoszczędzić miejsce i obniżyć koszty produkcji, ale może również ograniczyć wydajność i możliwość modernizacji systemu komputerowego.

Zintegrowane oprogramowanie często opisuje aplikacje w pakiecie z system operacyjny. Ten zbiór programów, zwany także „oprogramowanie systemowe, ”został zaprojektowany tak, aby zapewnić podstawową funkcjonalność i spójne wrażenia użytkownika. Systemy operacyjne Windows i Macintosh są wyposażone w kilka zintegrowanych programów i narzędzi, takich jak edytory tekstu, przeglądarki internetowe i monitory aktywności.

Sprzęt i oprogramowanie mogą być również zintegrowane razem. Dobrze znanym przykładem jest Prochowiec platforma, na której oprogramowanie jest zintegrowane ze sprzętem, ponieważ oba są opracowywane przez firmę Apple. To jest inne niż Okna platforma, na której Microsoft rozwija oprogramowanie, ale sprzęt jest produkowany przez wielu różnych producentów. Jabłka iOS jest również zintegrowany z jego iPhone i iPad urządzeń, które są inne niż otwarte android Platforma.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję Integrated. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza Integrated, i jest jednym z wielu terminów technicznych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę zintegrowaną definicję za pomocną, możesz odwołać się do niej, korzystając z linków cytowania powyżej.