Strona główna : Warunki dotyczące sprzętu : Definicja karty kontrolera

Karta kontrolera

Karta kontrolera lub po prostu „kontroler” to element sprzętowy, który działa jako interfejs między płytą główną a innymi komponentami komputera. Na przykład dyski twarde, napędy optyczne, drukarki, klawiatury i myszy wymagają kontrolerów do działania. Większość komputerów ma wszystkie niezbędne kontrolery wbudowane w płytę główną w postaci chipów, a nie pełnowymiarowych kart. Jeśli jednak dodasz dodatkowe komponenty, takie jak dysk twardy SCSI, może być konieczne dodanie również karty kontrolera. Karty kontrolera są zwykle instalowane w jednym z gniazd PCI komputera.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję karty kontrolera. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza karta kontrolera i jest jednym z wielu terminów sprzętowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję karty kontrolera za pomocną, możesz odwołać się do niej, korzystając z linków cytowania powyżej.