Strona główna : Warunki oprogramowania : Definicja C / C ++

C / C ++

C to język programowania wysokiego poziomu, który został opracowany w połowie lat siedemdziesiątych. Pierwotnie był używany do pisania programów uniksowych, ale obecnie jest używany do pisania aplikacji dla prawie każdej dostępnej platformy. W porównaniu z większością poprzednich języków, C jest łatwiejszy do odczytania, bardziej elastyczny (może być używany do wielu różnych celów) i wydajniej wykorzystuje pamięć.

C ++, wymawiane „C plus plus”, to język programowania zbudowany na bazie języka C. Składnia C ++ jest prawie identyczna z C, ale ma funkcje obiektowe, które pozwalają programiście tworzyć obiekty w kodzie. To sprawia, że ​​programowanie jest łatwiejsze, wydajniejsze, a niektórzy powiedzieliby nawet, przyjemniejsze. Ze względu na moc i elastyczność języka większość dzisiejszych programów jest napisana w języku C ++.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję języka C / C ++. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza C / C ++ i jest jednym z wielu terminów programowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję C / C ++ za pomocną, możesz odwołać się do niej, korzystając z linków cytowania powyżej.