Strona główna : Terminy techniczne : Definicja zmiennoprzecinkowa

Punkt zmiennoprzecinkowy

Jak sama nazwa wskazuje, liczby zmiennoprzecinkowe to liczby zawierające zmienne kropki dziesiętne. Na przykład liczby 5.5, 0.001 i -2,345.6789 to liczby zmiennoprzecinkowe. Nazywane są liczby bez miejsc dziesiętnych liczby całkowite.

Komputery rozpoznają liczby rzeczywiste zawierające ułamki jako liczby zmiennoprzecinkowe. Gdy obliczenie zawiera liczbę zmiennoprzecinkową, nazywa się to „obliczeniem zmiennoprzecinkowym”. Starsze komputery miały oddzielną jednostkę zmiennoprzecinkową (FPU), który obsługiwał te obliczenia, ale teraz FPU jest zwykle wbudowany w komputer CPU.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję zmiennej zmiennoprzecinkowej. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza zmiennoprzecinkowy i jest jednym z wielu terminów technicznych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję zmiennoprzecinkową za pomocną, możesz odwołać się do niej, korzystając z powyższych linków cytowania.