Strona główna : Warunki oprogramowania : Definicja ikony

Ikona

Odkąd pojawił się Macintosh w 1984 roku, ikony były sposobem, w jaki przeglądamy pliki na komputerach. Ikona na ekranie komputera reprezentuje obiekt lub program na dysku twardym. Na przykład foldery, które widzisz na pulpicie lub w otwartych oknach, są ikonami. Pliki, które widzisz w tych folderach, również są ikonami. Kosz na komputerze Macintosh i kosz w systemie Windows to również ikony.

Ikony to wizualna reprezentacja czegoś na twoim komputerze. Na przykład niebieskie „e” na ekranie najprawdopodobniej reprezentuje program Internet Explorer. Ikona, która wygląda jak kartka papieru, to prawdopodobnie dokument tekstowy. Klikając i przeciągając ikony, możesz przenieść rzeczywiste pliki, które reprezentują, do różnych lokalizacji na dysku twardym komputera. Dwukrotne kliknięcie ikony aplikacji umożliwia otwarcie programu. Ikony są jedną z podstawowych funkcji graficznego interfejsu użytkownika (GUI). Sprawiają, że przetwarzanie jest znacznie bardziej przyjazne dla użytkownika niż konieczność wprowadzania poleceń tekstowych, aby cokolwiek zrobić. Niektórzy frajerzy uniksowi błagaliby, by się różniły, ale mówię tutaj o normalnych ludziach.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję Icon. W terminologii komputerowej wyjaśnia, co oznacza ikona i jest jednym z wielu terminów związanych z oprogramowaniem w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję ikony za pomocną, możesz odwołać się do niej, korzystając z linków cytowania powyżej.