Strona główna : Terminy techniczne : Definicja IT

IT

Oznacza „technologię informacyjną” i jest wymawiane jako „IT”. Odnosi się do wszystkiego, co jest związane z technologią komputerową, np. Sieci, sprzętu, oprogramowania, Internetu lub osób pracujących z tymi technologiami. Wiele firm ma teraz działy IT do zarządzania komputerami, sieciami i innymi obszarami technicznymi ich działalności. Zawody IT obejmują programowanie komputerów, administrowanie siecią, inżynierię komputerową, tworzenie stron internetowych, wsparcie techniczne i wiele innych pokrewnych zawodów. Odkąd żyjemy w „erze informacji”, technologia informacyjna stała się częścią naszego codziennego życia. Oznacza to, że termin „IT”, który jest już mocno nadużywany, pozostanie na dłużej.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję IT. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza IT i jest jednym z wielu terminów technicznych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję IT za pomocną, możesz się do niej odwołać, korzystając z linków cytowania powyżej.