Strona główna : Warunki dotyczące sprzętu : Definicja mainframe

Główna rama

Komputer mainframe to komputer o ultrawysokiej wydajności, przeznaczony do obliczeń wymagających dużej mocy obliczeniowej. Są one zwykle używane przez duże firmy i do celów naukowych. Prawdopodobnie nie znajdziesz komputera mainframe w żadnym gospodarstwie domowym. W hierarchii komputerów mainframe znajdują się tuż pod superkomputerami, najpotężniejszymi komputerami na świecie. (Dlatego trafnie nazywa się je „superkomputerami”). Mimo to komputery typu mainframe mogą zwykle wykonywać wiele programów jednocześnie z dużą szybkością, podczas gdy superkomputery są przeznaczone do pojedynczego procesu. Obecnie największymi producentami mainframe'ów są IBM i Unisys.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję Mainframe. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza Mainframe i jest jednym z wielu terminów sprzętowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz, że ta definicja komputera mainframe jest pomocna, możesz odwołać się do niej, korzystając z linków cytowania powyżej.