Strona główna : Terminy techniczne : Definicja metadanych

Metadane

Metadane opisują inne dane. Zawiera informacje o zawartości określonego elementu. Na przykład obraz może zawierać metadane opisujące wielkość obrazu, głębię kolorów, rozdzielczość obrazu, datę utworzenia obrazu i inne dane. Metadane dokumentu tekstowego mogą zawierać informacje o tym, jak długi jest dokument, kim jest autor, kiedy dokument został napisany oraz krótkie podsumowanie dokumentu.

Strony internetowe często zawierają metadane w postaci metatagi. Metatagi opisu i słów kluczowych są powszechnie używane do opisu zawartości strony internetowej. Większość wyszukiwarek wykorzystuje te dane podczas dodawania stron do indeksu wyszukiwania.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję metadanych. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznaczają metadane i jest jednym z wielu terminów technicznych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję metadanych za pomocną, możesz odwołać się do niej, korzystając z linków cytowania powyżej.