Strona główna : Warunki internetowe : Definicja PHP

PHP

Oznacza „Hypertext Preprocessor”. (Jest to akronim rekurencyjny, jeśli rozumiesz, co to oznacza). PHP jest językiem skryptowym osadzonym w HTML. Oznacza to, że kod PHP można wstawić do kodu HTML strony internetowej. Kiedy Strona PHP po uzyskaniu dostępu, kod PHP jest odczytywany lub "analizowany" przez serwer, na którym znajduje się strona. Dane wyjściowe funkcji PHP na stronie są zwykle zwracane jako kod HTML, który może zostać odczytany przez przeglądarkę. Ponieważ kod PHP jest przekształcany w HTML przed załadowaniem strony, użytkownicy nie mogą przeglądać kodu PHP na stronie. Dzięki temu strony PHP są wystarczająco bezpieczne, aby uzyskać dostęp do baz danych i innych bezpiecznych informacji.

Duża część składni PHP jest zapożyczona z innych języków, takich jak C, Java i Perl. Jednak PHP ma wiele unikalnych cech i specyficznych funkcji. Celem języka jest umożliwienie programistom sieciowym szybkiego i łatwego pisania dynamicznie generowanych stron. PHP doskonale nadaje się również do tworzenia witryn sieci Web opartych na bazach danych. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o PHP, oficjalna strona to PHP.net.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję PHP. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza PHP i jest jednym z wielu terminów internetowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję PHP za pomocną, możesz odwołać się do niej, korzystając z powyższych linków cytowania.