Strona główna : Warunki oprogramowania : Definicja wtyczki

Podłącz

Chociaż wtyczki oprogramowania mogą nie sprawiać, że pokój pachnie tak przyjemnie, jak te pachnące, które wkładasz do gniazdka, nadal są przydatne. Wtyczka programowa to dodatek do programu, który dodaje do niego funkcje. Na przykład wtyczka programu Photoshop (taka jak Eye Candy) może dodawać dodatkowe filtry, których można używać do manipulowania obrazami. Wtyczka do przeglądarki (taka jak Macromedia Flash lub Apple QuickTime) umożliwia odtwarzanie niektórych plików multimedialnych w przeglądarce internetowej. Wtyczki VST dodają efekty do programów do nagrywania i sekwencjonowania dźwięku, takich jak Cubase i Logic Audio.

Większość programów graficznych i dźwiękowych obsługuje obecnie wtyczki, ponieważ są one wygodnym sposobem rozszerzania możliwości programu. Chociaż niektóre wtyczki mogą być dostarczane z programem, większość z nich została opracowana przez inne firmy i jest sprzedawana oddzielnie. Ponieważ firmy, które tworzą wtyczki do przeglądarek, często konkurują o standard (taki jak Flash i QuickTime), wtyczki te są zwykle dostępne jako bezpłatne pliki do pobrania z Internetu.

Listę wtyczek i powiązanych z nimi rozszerzeń plików można znaleźć tutaj: Formaty plików wtyczek.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję wtyczki. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza wtyczka i jest jednym z wielu terminów programowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję wtyczki za pomocną, możesz odwołać się do niej, korzystając z linków cytowania powyżej.