Strona główna : Warunki internetowe : Definicja wyszukiwarki

Wyszukiwarka

Google, Excite, Lycos, AltaVista, Infoseek i Yahoo to wszystkie wyszukiwarki. Indeksują miliony witryn w sieci WWW, dzięki czemu internauci, tacy jak ty i ja, mogą łatwo znaleźć witryny sieci Web zawierające potrzebne nam informacje. Tworząc indeksy lub duże bazy danych witryn sieci Web (na podstawie tytułów, słów kluczowych i tekstu na stronach), wyszukiwarki mogą znajdować odpowiednie witryny sieci Web, gdy użytkownicy wprowadzają wyszukiwane hasła lub frazy. Kiedy szukasz czegoś za pomocą wyszukiwarki, dobrym pomysłem jest użycie słów takich jak AND, OR, a NIE, aby określić kryteria wyszukiwania. Korzystając z tych operatorów logicznych, zwykle można uzyskać listę bardziej odpowiednich witryn.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję wyszukiwarki. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza wyszukiwarka i jest jednym z wielu terminów internetowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję wyszukiwarki za pomocną, możesz odwołać się do niej, korzystając z linków cytowania powyżej.