Strona główna : Warunki internetowe : Definicja SEO

SEO

Oznacza „Search Engine Optimization”. Prawie każdy webmaster chce, aby jego witryna pojawiała się na pierwszych miejscach wśród wszystkich głównych wyszukiwarek. Załóżmy na przykład, że Bob prowadzi internetowy sklep piłkarski. Chce, by jego witryna pojawiała się na pierwszych kilku pozycjach, gdy ktoś wyszukuje hasło „buty piłkarskie”. Następnie uzyskuje więcej potencjalnych klientów z wyszukiwarek, co oznacza większy ruch, większą sprzedaż i większe przychody. Problem polega na tym, że istnieją tysiące innych witryn poświęconych piłce nożnej, których webmasterzy liczą na to samo. Tu właśnie pojawia się optymalizacja wyszukiwarek, czyli SEO.

SEO obejmuje szereg zmian w kodzie HTML poszczególnych stron internetowych, aby osiągnąć wysoką pozycję w wyszukiwarkach. Po pierwsze, tytuł strony musi zawierać istotne informacje o stronie. W poprzednim przykładzie strona główna Roberta mogłaby mieć tytuł „Sklep piłkarski Roberta - buty i sprzęt piłkarski”. Tytuł jest najważniejszą częścią SEO, ponieważ dokładnie informuje wyszukiwarkę, o czym jest strona. Na stronie głównej Roberta pomocne byłoby kilkukrotne powtórzenie słów „piłka nożna” i „buty piłkarskie”, ponieważ wyszukiwarki skanują również tekst indeksowanych stron.

Wreszcie są Tagi META. Te tagi HTML mogą naprawdę odróżnić Twoją witrynę od reszty stosu. Tagi META odczytywane przez większość wyszukiwarek to opis i słowa kluczowe tagi. W tagach opisu należy wpisać krótki opis strony internetowej. Powinien być podobny, ale bardziej szczegółowy niż tytuł. W tagach słów kluczowych należy wymienić 5-20 słów odnoszących się do treści strony. Używanie tagów META może znacznie podnieść ranking Twojej wyszukiwarki.

A więc co się dzieje, gdy wiele witryn ma podobne tytuły, treści i tagi META? Cóż, większość wyszukiwarek wybiera najpierw listę najpopularniejszych witryn. Ale jak w takim razie dostać się do najpopularniejszych witryn? Najlepszym sposobem jest zgłoszenie witryny do katalogów internetowych (nie tylko wyszukiwarek) i uzyskanie linków do innych witryn. Może to być długa wspinaczka na szczyt, ale twoja wytrwałość się opłaci.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję SEO. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza SEO i jest jednym z wielu terminów internetowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję SEO za pomocną, możesz odwołać się do niej, korzystając z linków cytowania powyżej.