Strona główna : Warunki internetowe : Definicja przesyłania strumieniowego

Streaming

Strumieniowe przesyłanie danych, powszechnie spotykane w formie przesyłania strumieniowego audio i wideo, ma miejsce, gdy plik multimedialny można odtworzyć bez uprzedniego całkowitego pobrania. Większość plików, takich jak oprogramowanie typu shareware i aktualizacje oprogramowania, które można pobrać z Internetu, nie jest przesyłaniem strumieniowym danych. Jednak niektóre pliki audio i wideo, takie jak dokumenty Real Audio i QuickTime, mogą być plikami strumieniowymi, co oznacza, że ​​możesz oglądać wideo lub słuchać pliku dźwiękowego podczas pobierania go na komputer. Dzięki szybkiemu połączeniu z Internetem możesz przesyłać strumieniowo dźwięk lub obraz na żywo do komputera.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję przesyłania strumieniowego. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza przesyłanie strumieniowe i jest jednym z wielu terminów internetowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz, że ta definicja przesyłania strumieniowego jest pomocna, możesz odwołać się do niej, korzystając z powyższych linków cytowania.