Strona główna : Warunki dotyczące sprzętu : Definicja USB

USB

Oznacza „Universal Serial Bus”. USB to najpopularniejszy typ portu komputerowego używany we współczesnych komputerach. Może być używany do podłączania klawiatur, myszy, kontrolerów gier, drukarek, skanerów, aparatów cyfrowych i wymiennych napędów, by wymienić tylko kilka. Za pomocą kilku koncentratorów USB możesz podłączyć do 127 urządzeń peryferyjnych do jednego portu USB i używać ich wszystkich naraz (choć wymagałoby to sporej zręczności).

USB jest również szybsze niż starsze porty, takie jak porty szeregowe i równoległe. Specyfikacja USB 1.1 obsługuje szybkości przesyłania danych do 12 Mb / s, a USB 2.0 ma maksymalną szybkość transmisji 480 Mb / s. Chociaż USB wprowadzono w 1997 r., Technologia tak naprawdę rozwinęła się dopiero po wprowadzeniu Apple iMac (pod koniec 1998 r.), Który wykorzystywał wyłącznie porty USB. To trochę ironiczne, biorąc pod uwagę, że USB zostało stworzone i zaprojektowane przez Intel, Compaq, Digital i IBM. W ciągu ostatnich kilku lat USB stał się szeroko stosowanym interfejsem wieloplatformowym zarówno dla komputerów Mac, jak i PC.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję USB. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza USB i jest jednym z wielu terminów sprzętowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję USB za pomocną, możesz odwołać się do niej, korzystając z linków cytowania powyżej.