Strona główna : Warunki oprogramowania : Definicja użyteczności

Użyteczność

Programy narzędziowe, powszechnie nazywane po prostu „narzędziami”, to programy, które zwiększają funkcjonalność komputera lub poprawiają jego działanie. Obejmują one programy antywirusowe, kopie zapasowe, naprawę dysków, zarządzanie plikami, zabezpieczenia i programy sieciowe. Narzędziami mogą być również aplikacje, takie jak wygaszacze ekranu, narzędzia czcionek i ikon oraz ulepszenia pulpitu. Niektóre programy narzędziowe pomagają chronić komputer przed niepożądanym oprogramowaniem, takim jak wirusy lub oprogramowanie szpiegujące, podczas gdy inne dodają funkcje umożliwiające dostosowanie pulpitu i interfejsu użytkownika. Ogólnie programy, które pomagają ulepszyć komputer, są uważane za narzędzia. W przeciwieństwie do rachunków za wodę i prąd, narzędzia komputerowe nie wysyłają rachunków co miesiąc!

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję Utility. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza Utility i jest jednym z wielu terminów programowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję narzędzia za pomocną, możesz odwołać się do niej, korzystając z linków cytowania powyżej.