Strona główna : Warunki internetowe : Definicja strony internetowej

Strona wWW

Strony internetowe składają się na sieć WWW. Te dokumenty są napisane w HTML (hipertekstowy język znaczników) i są tłumaczone przez przeglądarkę internetową. Strony internetowe mogą być statyczne lub dynamiczne. Strony statyczne wyświetlają tę samą treść za każdym razem, gdy są przeglądane. Strony dynamiczne zawierają treść, która może się zmieniać przy każdym otwarciu. Te strony są zwykle napisane w językach skryptowych, takich jak PHP, Perl, ASP lub JSP. Skrypty na stronach uruchamiają funkcje na serwerze, które zwracają takie dane, jak data i godzina oraz informacje z bazy danych. Wszystkie informacje są zwracane jako kod HTML, więc kiedy strona dotrze do przeglądarki, wszystko, co musi zrobić, to przetłumaczyć HTML.

Należy pamiętać, że strona internetowa to nie to samo, co witryna sieci Web. Witryna sieci Web to zbiór stron. Strona internetowa to pojedynczy dokument HTML. Warto to wiedzieć, ponieważ większość techników ma niewielką tolerancję dla ludzi, którzy mieszają te dwa pojęcia.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję strony internetowej. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza strona internetowa i jest jednym z wielu terminów internetowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję strony internetowej za pomocną, możesz odwołać się do niej, korzystając z powyższych linków cytowania.