Strona główna : Warunki internetowe : Definicja YouTube

Youtube

YouTube to usługa udostępniania wideo, która umożliwia użytkownikom oglądanie filmów opublikowanych przez innych użytkowników i przesłać własne filmy. Usługa została uruchomiona jako niezależna witryna w 2005 roku i została przejęta przez Google w 2006 r. Filmy przesłane do YouTube mogą pojawiać się na Witryna YouTube i mogą być również publikowane w innych witrynach internetowych, chociaż pliki są przechowywane na serwerze YouTube.

Hasło serwisu YouTube to „Broadcast Yourself”. Oznacza to, że usługa YouTube jest przeznaczona przede wszystkim dla zwykłych ludzi, którzy chcą publikować utworzone przez siebie filmy. Podczas gdy kilka firm i organizacji również korzysta z YouTube do promowania swojej działalności, zdecydowana większość filmów wideo na YouTube jest tworzona i przesyłana przez amatorów.

Filmy na YouTube są publikowane przez ludzi z całego świata, z różnych środowisk. Dlatego w serwisie YouTube dostępnych jest wiele filmów. Niektóre przykłady obejmują filmy amatorskie, domowe teledyski, wpadki sportowe i inne zabawne zdarzenia zarejestrowane na wideo. Użytkownicy używają również YouTube do publikowania filmów instruktażowych, takich jak pomoc komputerowa krok po kroku, poradniki zrób to sam i inne filmy instruktażowe. Ponieważ Google oferuje dzielenie się przychodami dla domeny kliknięcia reklam generowane na stronach wideo, niektórym użytkownikom udało się zamienić YouTube w dochodowe przedsiębiorstwo.

Chociaż YouTube może służyć jako platforma biznesowa, większość ludzi odwiedza YouTube po prostu dla zabawy. Ponieważ tak wiele osób ma przy sobie cyfrowe aparaty fotograficzne lub telefony komórkowe z możliwością nagrywania wideo, obecnie więcej zdarzeń jest rejestrowanych na wideo niż kiedykolwiek wcześniej. Stworzyło to bogatą kolekcję zabawnych filmów, ale oznacza to również, że ludzie powinni mieć świadomość, że cokolwiek robią publicznie, może zostać uchwycone na wideo. A jeśli coś zostanie nagrane na wideo, może po prostu trafić na YouTube, aby cały świat mógł to zobaczyć.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję YouTube. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza YouTube i jest jednym z wielu terminów internetowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz, że ta definicja YouTube jest pomocna, możesz odwołać się do niej, korzystając z linków cytowania powyżej.