Strona główna : Centrum pomocy : Odpowiedzi

Jak cytować lub odwoływać się do definicji z TechLib.com?

A: Wszystkie definicje zawarte w słowniku komputerowym Tech Lib są chronione prawem autorskim. Dlatego musisz dołączyć odpowiednie cytaty, jeśli zdecydujesz się odwołać do definicji z TechLib.com w zewnętrznym źródle.

Najłatwiejszym sposobem utworzenia cytatu dla definicji Tech Lib jest użycie „Cytuj tę definicję”poniżej definicji.

Poniżej znajduje się kilka podstawowych instrukcji dotyczących odwoływania się do TechLib.com w różnych typach publikacji.

1) Jeśli odwołujesz się do definicji w dokumencie opublikowanym w Internecie, możesz umieścić następujący tekst z odsyłaczem do TechLib.com po definicji:

[definicja]

Definicja z Słownik komputerowy Tech Lib.

2) Jeśli odwołujesz się do definicji z TechLib.com w publikacji drukowanej, możesz użyć następującego cytatu:

[definicja]

Definicja ze słownika komputerowego Tech Lib (TechLib.com).

W każdym z powyższych przypadków zamiast łącza do strony głównej TechLib.com możesz dodać łącze do rzeczywistej definicji. Na przykład możesz dołączyć link do „https://TechLib.com/definition/software” w celu uzyskania definicji oprogramowania. Pamiętaj tylko, aby podać dokładny link do witryny TechLib.com, ilekroć odwołujesz się do treści ze słownika komputerowego Tech Lib.

3) Jeśli zdecydujesz się skorzystać z wytycznych dotyczących cytowania MLA lub APA, powinieneś odnieść się do dokładnej strony z definicją. Większość definicji zawiera datę w prawym dolnym rogu definicji. Jeśli w definicji nie ma daty, możesz użyć „2006” jako daty. O ile nie jest to wymagane dla Twojej publikacji, nie ma potrzeby odwoływania się autor w cytacie.

Szczegółowe instrukcje dotyczące cytowania TechLib.com przy użyciu wytycznych APA lub MLA można znaleźć na poniższych stronach:

Dodatkowe informacje o polityce praw autorskich TechLib.com można znaleźć na Warunki korzystania strona.