Strona główna > K > Komodo Edit

Komodo Edit

WersjaKomodo Edit 12.0.1 Build 18441 LATEST
WymaganiaWindows 7 / Windows 8 / Windows 10
DeweloperActiveState Software Inc.
Strona do pobraniaKomodo Edit

Komodo Edit firmy ActiveState to darmowy, open-source'owy, wieloplatformowy i wielojęzyczny edytor (PHP, Python, Ruby, Perl i Tcl, JavaScript, CSS, HTML i języki szablonów, takie jak RHTML, Template-Toolkit, HTML-Smarty i Django). Sprawdzanie składni w tle i kolorowanie składni natychmiast wyłapują błędy, a autouzupełnianie i podpowiedzi prowadzą Cię podczas pisania. Dostępny w systemach Windows, macOS i Linux. Rozszerzenia XPI pozwalają na tworzenie własnych wtyczek. Obsługa rozszerzeń XPI zapewnia takie same możliwości jak Firefox, z wszystkimi standardowymi interfejsami API Mozilli opartymi na XUL, XBL i XPCOM, a także własnymi dla Pythona i JavaScriptu. Inne funkcje obejmują emulację Vi, przypisania klawiszy Emacsa, składanie kodu i Code Snippets.

Komodo Edit jest świetnym edytorem, jeśli szukasz czegoś potężnego, ale prostego. Jeśli potrzebujesz bardziej zaawansowanych funkcji, takich jak debugowanie, testowanie jednostkowe, refaktoryzacja kodu, profilowanie kodu, a także świetnych integracji z innymi technologiami (Gulp, Grunt, PhoneGap, Docker, Vagrant, itp.), Komodo IDE może być narzędziem, którego potrzebujesz.

Właściwości i wyróżniki

Śledzenie zmian
Edytor zyskał nowy lewy margines, który podkreśla niezapisane zmiany, a także wszelkie niezaangażowane zmiany SCC. Kliknięcie na marginesie powoduje wyświetlenie okna dialogowego dyferencjału zmian i pozwala na cofnięcie poszczególnych zmian. Słodkie!

Commando (Idź do wszystkiego)
To potężne okno dialogowe jest następcą okien dialogowych Szybkie otwieranie i Wywołaj narzędzie w poprzednich wersjach Komodo. Komodo zapewnia dopasowywanie rozmyte, podświetlanie dopasowań, wyszukiwanie plików (znajdź dowolny plik w folderze), wyszukiwanie w przyborniku, integrację z zakładkami, integrację ze skrótami (go-tool), a także filtrowanie własnych kategorii.

Wsparcie dla języka Go
Google Go (GoLang) jest teraz obsługiwany w Komodo i oferuje kolorowanie składni, składanie kodu, sprawdzanie składni (linting) i inteligencję kodu

Przeglądarka Markdown
Dla plików Markdown Komodo udostępnia podgląd wygenerowanego HTML-a bezpośrednio w widoku dzielonym Komodo, a zawartość jest dynamicznie aktualizowana za każdym razem, gdy dokonasz zmiany w tekście Markdown - nie trzeba go nawet zapisywać.

Kopy.io Helper
Podobnie jak Pastebin, teraz możesz łatwo dzielić się fragmentami kodu z innymi ludźmi bezpośrednio z Komodo. Wystarczy zaznaczyć tekst i skorzystać z edytora: menu kontekstowego po kliknięciu prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję Udostępnij kod przez Kopy.io. Kopy.io obsługuje szyfrowanie po stronie klienta, dzięki czemu współdzielone wklejanie jest bezpieczniejsze.

Schematy kolorów i motywy
""Zaktualizowaliśmy schematy kolorów Komodo i uczyniliśmy Tomorrow_Dark nowym domyślnym schematem kolorów Komodo (schemat oparty na ciemnych kolorach). Interfejs użytkownika Komodo został zaktualizowany, aby pasował do najnowszych systemów operacyjnych, więc Komodo wygląda teraz jeszcze lepiej. Dodaliśmy także możliwość dostosowania odstępów wysokości linii edytora."

Powiadomienia
Powiadomienia wyświetlane użytkownikowi pojawiają się teraz w osobnym panelu popup, który nakłada się na główne okno edytora Komodo (wcześniej pojawiały się na pasku stanu Komodo). Dzięki temu korzystanie z Komodo jest bardziej intuicyjne i przejrzyste; nie trzeba już pytać siebie ""Co się właśnie stało?"".

Ikony językowe
Ikony językowe zostały przebudowane tak, aby były spójne i łatwo rozpoznawalne dzięki kolorom i emblematom. Komodo dynamicznie generuje nowe ikony dla typów plików, z którymi wcześniej się nie zetknęło, więc zawsze będziesz miał unikalne ikony dla każdego języka.

Nowe SDK dla programistów
Poprawione API Komodo ułatwia ładowanie i dostęp do metod wewnątrz Komodo. Teraz wykorzystuje on wywołania require() CommonJS (aka Node.js) do ładowania poszczególnych modułów.

Uwaga: Komodo Edit jest darmowym i otwartoźródłowym odpowiednikiem Komodo IDE.

Dostępne również: Pobierz Komodo Edit dla Mac

By Nance

Fast Video Downloader :: GNS3
Przydatne linki