Strona główna > M > Microsoft Office 2007

Microsoft Office 2007

WersjaMicrosoft Office 2007 SP3 LATEST
WymaganiaWindows XP / Vista / Windows 7
DeweloperMicrosoft Corporation
Strona do pobraniaMicrosoft Office 2007

Microsoft Office 2007 jest wielokrotnie nagradzany pakiet aplikacji produktywności z Microsoft Corporation. Pierwotnie wydany na początku 2007 roku, wraz z dostępnością detaliczną systemu operacyjnego Windows Vista, natychmiast udało się przyciągnąć dużą uwagę od światowych użytkowników systemu operacyjnego Windows, którzy chcieli ujednolicony sposób tworzenia, zarządzania i współpracy z ich cyfrowych aplikacji produktywności. Dzięki nowym wersjom słynnych aplikacji Word, Excel i PowerPoint, Office 2007 zdołał utrzymać pozycję najczęściej używanego na świecie pakietu do zarządzania dokumentami w domu lub w miejscu pracy.

Wykorzystując najnowsze techniki przetwarzania dokumentów, to wydanie pakietu Office wprowadziło do powszechnego użytku zupełnie nowy projekt graficzny o nazwie Fluent User Interface, który skupiał się na zmianie prezentacji narzędzi z prostych pasków menu na bardziej atrakcyjne wizualnie “wstążki”.

Do końca swojego cyklu życia, pakiet Office 2007 można było kupić w ośmiu konfiguracjach, począwszy od podstawowego poziomu Basic (który zawierał Word, Excel, Outlook i tylko przeglądarkę wersji PowerPoint), do w pełni funkcjonalnych poziomów Enterprise i Ultimate.

Zgodnie z kilkoma badaniami, wiele firm na całym świecie zdecydowało się nie uaktualniać swoich codziennych operacji z pakietu Office do nowszych wersji, pokazując niesamowity skok w wydajności i użyteczności, że ten pakiet produktywności udało się zapewnić swoim użytkownikom.

Nowe funkcje w Office 2007

Po sukcesie Office 2003, projektanci Microsoft Corp. zdecydowali się drastycznie poprawić projekt wizualny wszystkich swoich aplikacji Office. Efektem końcowym było nie tylko wdrożenie projektu interfejsu użytkownika Fluent User Interface, ale także wiele innych zmian, takich jak przyjęcie standardowego przycisku Office (wykorzystywanego w większości popularnych narzędzi do zarządzania plikami i drukowania), zakładki kontekstowe (które pojawiały się tylko wtedy, gdy aplikacje biurowe wykrywały zaznaczenie pewnych elementów dokumentu), podgląd na żywo wybranych stylów formatowania, nowy mini pasek narzędzi, pasek narzędzi szybkiego dostępu i inne.

Funkcjonalność zaktualizowanych wersji podstawowych i rozszerzonych aplikacji Office 2007 (Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Publisher, Access, InfoPath, Communicator, Groove, OneNote, Project i SharePoint Designer) wraz z przyjęciem nowych formatów plików (Office Open XML), PDF, XPS oraz obsługą formatu plików dokumentów OpenOffice (ODF).

Najpowszechniej używana aplikacja pakietu Office - Microsoft Word - otrzymała znaczące ulepszenia w pakiecie Office. Jego domyślna czcionka została zmieniona z “Times New Roman” na “Calibri” , a wiele innych funkcji umożliwiło użytkownikom lepszą kontrolę nad swoimi dokumentami. Obejmuje to przyjęcie prostszego zarządzania arkuszami stylów, zintegrowany licznik słów na pasku stanu, nowe kontekstowe sprawdzanie pisowni, podpowiedzi do tłumaczeń (tylko dla wybranych języków), automatyczny generator cytatów, przeprojektowane równania matematyczne, lepsze narzędzie do porównywania dokumentów, nowe opcje przeglądania dokumentów i wiele innych.

Microsoft Excel został również radykalnie zaktualizowany, z obsługą rozszerzonego rozmiaru dokumentu (1 048 576 wierszy i 16 384 kolumn w jednym arkuszu, z 32 767 znaków w jednej komórce). Aplikacja otrzymała również wsparcie dla formatowania warunkowego, obliczeń wielowątkowych, importu danych z zewnętrznych źródeł, nowych narzędzi układu strony, nowych filtrów, nowego silnika wykresów oraz funkcji takich jak funkcje definiowane przez użytkownika (UDF), funkcje CUBE, Autouzupełnianie formuł i inne.

Uwaga: Free to Try.

By FestatusChisley

Auto-Tune Pro :: 3uTools
Przydatne linki