Strona główna : Warunki internetowe : Definicja bloga

Blog

Skrót od „dziennika internetowego”, termin ten odnosi się do listy wpisów do dziennika opublikowanych na stronie internetowej. Każdy, kto wie, jak stworzyć i opublikować stronę internetową, może opublikować własnego bloga. Niektórzy dostawcy usług hostingowych jeszcze bardziej to ułatwili, tworząc interfejs, w którym użytkownicy mogą po prostu wpisać tekst i nacisnąć „publikuj”, aby opublikować swojego bloga.

Ze względu na prostotę tworzenia bloga wiele osób (często małych dzieci i dorosłych) znalazło nową obecność w sieci. Zamiast zapisywać poufne wpisy w książce, której nikt nie powinien oglądać, ludzie mogą teraz dzielić się swoimi osobistymi odczuciami i doświadczeniami z tysiącami ludzi na całym świecie. Blogi są zwykle aktualizowane codziennie, co miesiąc lub gdziekolwiek pomiędzy. „Blog” może być również używany jako czasownik, na przykład „Wow, Matt z pewnością dużo blogował w zeszłym tygodniu”.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję Blog. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza Blog i jest jednym z wielu terminów internetowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były poprawne technicznie, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję bloga za pomocną, możesz odwołać się do niej, korzystając z linków cytowania powyżej.