Strona główna : Warunki dotyczące sprzętu : Definicja DRAM

DRAM

Oznacza „dynamiczną pamięć o dostępie swobodnym”. DRAM to rodzaj RAM który przechowuje każdy bit danych na osobnym kondensatorze. Jest to skuteczny sposób przechowywania danych w pamięci, ponieważ wymaga mniej miejsca fizycznego do przechowywania tej samej ilości danych, niż gdyby były przechowywane statycznie. Dlatego układ DRAM może pomieścić więcej danych niż plik SRAM (statyczna pamięć RAM) chip tego samego rozmiaru może. Jednak kondensatory w pamięci DRAM muszą być stale odświeżane, aby utrzymać ich ładunek, więc DRAM wymaga więcej mocy niż SRAM.

Mimo to, ponieważ DRAM może pomieścić więcej danych niż SRAM i ponieważ jest znacznie tańszy w produkcji, DRAM jest najpowszechniejszym typem pamięci spotykanym w systemach komputerów osobistych. Chociaż dostępnych jest wiele typów pamięci DRAM, najpopularniejszym jest synchroniczna pamięć DRAM SDRAM, który jest szybszą wersją standardowej pamięci DRAM. Jest to typ pamięci, którego większość komputerów używa jako głównej pamięci systemowej.

Jeśli zdecydujesz się zaktualizować SDRAM swojego komputera, sprawdź wymagania urządzenia, aby zobaczyć, czy moduły pamięci muszą być instalowane parami. Jeśli tak, będziesz musiał wymienić dwa moduły na raz i muszą one mieć ten sam rozmiar (tj. dwa moduły pamięci SDRAM 1 GB).

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję pamięci DRAM. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza DRAM i jest jednym z wielu terminów sprzętowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję pamięci DRAM za pomocną, możesz odwołać się do niej, korzystając z linków cytowania powyżej.