Strona główna : Warunki dotyczące sprzętu : Definicja pamięci RAM

RAM

Oznacza „pamięć o dostępie swobodnym” i jest wymawiane jako „ram”. Pamięć RAM jest powszechna sprzęt komputerowy komponent znajdujący się w urządzeniach elektronicznych, w tym komputery stacjonarne, laptopy, Tabletki, smartfony. W komputerach pamięć RAM może być zainstalowana jako moduły pamięci, Takie jak Moduły DIMM lub (SO-DIMMs sodimm). W tabletach i smartfonach pamięć RAM jest zwykle zintegrowana z urządzeniem i nie można jej usunąć.

Ilość pamięci RAM w urządzeniu określa, ile pamięć die,en system operacyjny i otwarty aplikacje można użyć. Gdy urządzenie ma wystarczającą ilość pamięci RAM, kilka programów może działać jednocześnie bez żadnego spowolnienia. Gdy urządzenie wykorzystuje prawie 100% dostępnej pamięci RAM, należy wymieniać pamięć między aplikacjami, co może spowodować zauważalne spowolnienie. Dlatego dodanie pamięci RAM lub zakup urządzenia z większą ilością pamięci RAM jest jednym z najlepszych sposobów na poprawę wydajności.

„RAM” i „pamięć” mogą być używane zamiennie. Na przykład komputer z 16 GB pamięci RAM ma 16 gigabajty pamięciowy. To jest inne niż pojemność przechowywania, która odnosi się do ilości miejsca na dysku urządzenia HDD or SSD przewiduje przechowywanie plików.

Pamięć systemowa jest uważana za pamięć „ulotną”, ponieważ zawiera tylko dane data gdy urządzenie jest włączone. Gdy urządzenie jest wyłączone, dane przechowywane w pamięci RAM są usuwane. Po ponownym uruchomieniu urządzenia system operacyjny i aplikacje ładują nowe dane do pamięci systemowej. Dlatego ponowne uruchomienie komputera często rozwiązuje problemy.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję pamięci RAM. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza pamięć RAM i jest jednym z wielu terminów sprzętowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję pamięci RAM za pomocną, możesz odwołać się do niej, korzystając z linków cytowania powyżej.