Strona główna : Warunki dotyczące sprzętu : Definicja pamięci flash

Pamięć flash

Pamięć flash jest rodzajem kasowanej elektrycznie programowalnej pamięci tylko do odczytu (EEPROM). Uff, to jest kęs. Nazwa pochodzi od sposobu zaprojektowania pamięci - fragment komórek pamięci można wymazać pojedynczą czynnością lub „flashowaniem”. Typowym zastosowaniem pamięci flash jest przechowywanie ustawień systemu BIOS w pamięci ROM komputera. Gdy trzeba zmienić BIOS, pamięć flash można zapisać w blokach, a nie w bajtach, co ułatwia aktualizację. Większość modemów używa pamięci flash z tego samego powodu.

Chociaż pamięć flash była pierwotnie używana w komputerach, zaatakowała wiele innych obszarów poza pudełkiem. Karty pamięci flash używane w aparatach cyfrowych, telefonach komórkowych, sprzęcie sieciowym i kartach PC. Chociaż prędkość odczytu / zapisu pamięci nie jest błyskawiczna, miło jest mieć możliwość trzymania małej karty zamiast niewygodnego dysku twardego.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję pamięci Flash. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza pamięć Flash i jest jednym z wielu terminów sprzętowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję pamięci Flash za pomocną, możesz odwołać się do niej, korzystając z linków cytowania powyżej.