Strona główna : Warunki dotyczące sprzętu : Definicja dysku flash

Flash Drive

Dyski flash mają wiele nazw - pendrive'y, pendrive'y, pendrive'y i pendrive'y USB. Niezależnie od tego, jak je nazwiesz, wszystkie odnoszą się do tego samego, czyli do małych danych Urządzenie pamięci masowej że zastosowań pamięci flash i ma wbudowany USB połączenia.

Dyski flash zazwyczaj mają nie więcej niż dwa do trzech cali długości i mniej niż cal szerokości. Ich rozmiar i kształt mogą przypominać kciuk lub mały długopis (stąd nazwy „pendrive” i „pendrive”). Dyski flash są również bardzo cienkie, często mają głębokość mniejszą niż centymetr. Dzięki niewielkim rozmiarom są bardzo przenośne i łatwo mieszczą się w kieszeni lub na pęku kluczy (stąd nazwa „keychain drive”).

Wczesne dyski flash mogły przechowywać tylko kilka megabajtów danych, ale nowoczesne dyski flash mogą przechowywać kilka gigabajty informacji. Ponieważ są małe, ale mają dużą pojemność, dyski flash zastąpiły większość poprzednich przenośnych nośników danych, takich jak dyskietki i wyjmowane dyski twarde jak dyski Zip. Ponieważ mają wbudowane połączenie USB, dyski flash również nie wymagają specjalnego napędu. Zamiast tego można ich używać na dowolnym komputerze z portem USB, który ma prawie wszystkie współczesne komputery.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję pendrive'a. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza Flash Drive i jest jednym z wielu terminów sprzętowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz, że ta definicja dysku Flash jest pomocna, możesz odwołać się do niej, korzystając z linków cytowania powyżej.