Strona główna : Warunki dotyczące sprzętu : Definicja dysku twardego

Hard Drive

Dysk twardy jest tym, co przechowuje wszystkie twoje dane. Zawiera dysk twardy, na którym fizycznie znajdują się wszystkie pliki i foldery. Typowy dysk twardy jest tylko trochę większy od dłoni, ale może pomieścić ponad 100 GB danych. Dane są przechowywane na stosie dysków zamontowanych w solidnej obudowie. Dyski te obracają się niezwykle szybko (zazwyczaj z prędkością 5400 lub 7200 obr./min), dzięki czemu dostęp do danych można uzyskać natychmiast z dowolnego miejsca na dysku. Dane są przechowywane na dysku twardym magnetycznie, więc pozostają na dysku nawet po wyłączeniu zasilania.

Termin „dysk twardy” jest w rzeczywistości skrótem od „dysku twardego”. Termin „dysk twardy” odnosi się do rzeczywistych dysków wewnątrz napędu. Jednak wszystkie trzy terminy są zwykle postrzegane jako odnoszące się do tego samego - miejsca, w którym przechowywane są Twoje dane. Ponieważ najczęściej używam terminu „dysk twardy”, jest to właściwy.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję dysku twardego. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza dysk twardy i jest jednym z wielu terminów sprzętowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję dysku twardego za pomocną, możesz odwołać się do niej, korzystając z linków cytowania powyżej.