Strona główna : Warunki dotyczące sprzętu : Definicja dysku twardego

Dysk twardy

Podczas zapisywania danych lub instalowania programów na komputerze informacje są zwykle zapisywane na dysku twardym. Dysk twardy to wrzeciono dysków magnetycznych, zwanych talerzami, które rejestrują i przechowują informacje. Ponieważ dane są przechowywane magnetycznie, informacje zapisane na dysku twardym pozostają nienaruszone po wyłączeniu komputera. Jest to ważna różnica między dyskiem twardym a RAMlub pamięć, która jest resetowana po wyłączeniu zasilania komputera.

Dysk twardy jest umieszczony wewnątrz dysk twardy, który czyta i zapisuje dane na dysku. Dysk twardy przesyła również dane w obie strony między plikami CPU i dysk. Kiedy zapisujesz dane na dysku twardym, dysk twardy musi zapisać tysiące, jeśli nie miliony, jedynek i zer na dysku twardym. To niesamowity proces do przemyślenia, ale może być również dobrą zachętą do przechowywania kopii zapasowych danych.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję dysku twardego. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza dysk twardy i jest jednym z wielu terminów sprzętowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były poprawne technicznie, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję dysku twardego za pomocną, możesz odwołać się do niej, korzystając z linków cytowania powyżej.