Strona główna : Warunki internetowe : Definicja komunikatora internetowego

IM

Skrót od „Instant Message”. Komunikatory internetowe, czyli „komunikatory”, jak nazywają to często użytkownicy, stały się popularnym sposobem komunikacji w Internecie. Dwie osoby korzystające z tego samego klienta komunikatora internetowego mogą wpisywać wiadomości z powrotem podczas prywatnej sesji czatu online. Oprogramowanie komunikatorów internetowych umożliwia użytkownikom tworzenie listy znajomych lub „kumpli” i wyświetla listę innych użytkowników, którzy są online. Po sprawdzeniu, kto jest online, użytkownik może otworzyć sesje czatu z dowolną liczbą osób. Chociaż trudno mi skupić się na jednej rozmowie na raz, najwyraźniej są to nastolatki, które potrafią prowadzić więcej niż dziesięć rozmów jednocześnie.

Wiadomości błyskawiczne mogą być znacznie skuteczniejszym sposobem komunikowania się z innymi osobami niż wysyłanie wielu wiadomości e-mail w tę iz powrotem. Z tego powodu komunikatory stały się użytecznym narzędziem wśród znajomych i współpracowników. Niektórym osobom wygodniej jest nawet komunikować się ze znajomymi, niż rozmawiać przez telefon, czego nie rozumiem.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję komunikatorów internetowych. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza komunikator internetowy i jest jednym z wielu terminów internetowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję wiadomości błyskawicznych za pomocną, możesz odwołać się do niej, korzystając z linków cytowania powyżej.