Strona główna : Warunki oprogramowania : Definicja instalacji

zainstalować

Większość programów wymaga zainstalowania ich na komputerze przed ich użyciem. Na przykład, jeśli kupisz pakiet Microsoft Office, musisz zainstalować go na swoim komputerze, zanim będzie można uruchomić którykolwiek z dołączonych programów, takich jak Word lub Excel. Oprogramowanie można zainstalować z dysku CD lub DVD, zewnętrznego dysku twardego lub komputera w sieci. Możesz także zainstalować program lub aktualizację oprogramowania z pliku pobranego z Internetu.

Zainstalowanie programu powoduje zapisanie danych niezbędnych do uruchomienia programu na dysku twardym. Często instalator program rozpakuje dane zawarte w instalatorze bezpośrednio przed zapisaniem informacji na dysku twardym. Aktualizacje oprogramowania, które są zwykle pobierane z Internetu, działają w ten sam sposób. Po uruchomieniu aktualizacji plik instalatora dekompresuje dane, a następnie aktualizuje odpowiedni program lub system operacyjny.

Instalowanie oprogramowania jest zwykle prostym procesem. Polega na dwukrotnym kliknięciu ikony instalatora, a następnie kliknięciu „Zgadzam się”, gdy pojawi się umowa licencyjna. Być może będziesz musiał wybrać katalog na dysku twardym, w którym chcesz zainstalować oprogramowanie, ale często instalator nawet wybierze to za Ciebie. Niektóre programy można zainstalować, po prostu przeciągając folder lub aplikację na dysk twardy. Tak czy inaczej, instalacja oprogramowania jest raczej prostym procesem i nie powinna onieśmielać. Jeśli potrafisz ugotować obiad w kuchence mikrofalowej, możesz zainstalować własne oprogramowanie.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję Install. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza instalacja i jest jednym z wielu terminów dotyczących oprogramowania w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję instalacji za pomocną, możesz odwołać się do niej, korzystając z linków cytowania powyżej.