Strona główna : Warunki internetowe : Definicja JSP

JSP

Oznacza „stronę serwera Java”. Ten standard został opracowany przez Sun Microsystems jako alternatywa dla strony aktywnego serwera Microsoft (ASP) technologia. Strony JSP są podobne do stron ASP, ponieważ są kompilowane na serwerze, a nie w przeglądarce WWW użytkownika. W końcu nie na darmo nazywają je „stronami serwera”. Jednak JSP jest oparty na języku Java, podczas gdy ASP jest oparty na języku Visual Basic. Strony JSP są przydatne do tworzenia dynamicznych serwisów WWW i uzyskiwania dostępu do informacji bazy danych na serwerze WWW. Chociaż strony JSP mogą zawierać język Java przeplatany z kodem HTML, cały kod Java jest analizowany na serwerze. Dlatego gdy strona trafi do przeglądarki, jest to tylko HTML. Z drugiej strony JavaScript jest zwykle analizowany przez przeglądarkę internetową, a nie serwer WWW.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję JSP. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza JSP i jest jednym z wielu terminów internetowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były poprawne technicznie, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję JSP za pomocną, możesz się do niej odwołać, korzystając z powyższych linków cytowania.