Strona główna : Warunki internetowe : Definicja ASP

ASP

ASP ma dwa różne znaczenia w IT świat: 1) Dostawca usług aplikacji i 2) Strona serwera aktywnego.

1) Dostawca usług aplikacji

Dostawca usług aplikacji to firma lub organizacja dostarczająca oprogramowanie aplikacje do klientów w ciągu Internet. Te aplikacje internetowe są również nazywane „oprogramowaniem jako usługą” (SaaS) i często są udostępniane na zasadzie subskrypcji. Oznacza to, że klienci ASP często płacą miesięczną opłatę za korzystanie z oprogramowania, zamiast kupować tradycyjną licencję na oprogramowanie. Dostęp do niektórych aplikacji SaaS można uzyskać za pośrednictwem pliku przeglądarka internetowa, podczas gdy inne działają na zastrzeżonym zabezpieczeniu Port.

2) Strona aktywnego serwera

Strona Active Server, powszechnie nazywana „stroną ASP”, to plik strona które mogą zawierać skrypty jak również standardowe HTML. Skrypty są przetwarzane przez ASP interpretator na serwer wWW za każdym razem, gdy odwiedzający odwiedza stronę. Ponieważ zawartość strony ASP może być generowana w locie, strony ASP są powszechnie używane do tworzenia dynamiczne strony internetowe.

ASP jest podobny do innych platform skryptowych, takich jak PHP i JSP, ale obsługuje wiele języków programowania. Chociaż domyślnym językiem ASP jest VBScript, strony ASP mogą również zawierać inne języki programowania, takie jak C # i JavaScript. Jednak języki alternatywne muszą być zdefiniowane przed kodem skryptu przy użyciu następującej deklaracji:

<%@ Page Language="C#"%>

Strony ASP są częścią ASP.NET framework aplikacji internetowych opracowany przez firmę Microsoft. Dlatego strony ASP najczęściej znajdują się na serwerach sieci Web opartych na systemie Windows, na których działają Internetowe usługi informacyjne firmy Microsoft lub IIS. Możesz stwierdzić, czy uzyskujesz dostęp do strony ASP w przeglądarce, jeśli plik URL ma przyrostek „.asp” lub „.aspx”.

Rozszerzenia plików: .ŻMIJA, .ASPX

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję ASP. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza ASP i jest jednym z wielu terminów internetowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję ASP za pomocną, możesz odwołać się do niej, korzystając z linków cytowania powyżej.