Strona główna : Warunki dotyczące sprzętu : Definicja laptopa

Laptop

Laptopy, nazywane również notebookami, to komputery przenośne, które można zabrać ze sobą i używać w różnych środowiskach. Obejmują one ekran, klawiaturę i gładzik lub trackball, który służy jako mysz. Ponieważ laptopy są przeznaczone do użytku w podróży, mają baterię, która pozwala im działać bez podłączania do gniazdka elektrycznego. Laptopy są również wyposażone w zasilacz, który pozwala im korzystać z zasilania z gniazdka i ładować baterię.

Podczas gdy komputery przenośne były znacznie wolniejsze i mniej wydajne niż komputery stacjonarne, postęp w technologii produkcji umożliwił laptopom działać prawie tak dobrze, jak ich stacjonarne odpowiedniki. W rzeczywistości laptopy z wyższej półki często działają lepiej niż systemy stacjonarne niskiej lub nawet średniej klasy. Większość laptopów zawiera również kilka I / O porty, takie jak USB porty, które pozwalają na używanie standardowych klawiatur i myszy z laptopem. Nowoczesne laptopy często zawierają również kartę sieci bezprzewodowej, umożliwiając użytkownikom dostęp do Internetu bez konieczności stosowania jakichkolwiek przewodów.

Chociaż laptopy mogą być wydajne i wygodne, wygoda często ma swoją cenę. Większość laptopów kosztuje kilkaset dolarów więcej niż podobnie wyposażony model stacjonarny z monitorem, klawiaturą i myszą. Ponadto długie godziny pracy na laptopie z małym ekranem i klawiaturą mogą być bardziej męczące niż praca na komputerze stacjonarnym. Dlatego jeśli przenośność nie jest wymagana dla twojego komputera, możesz znaleźć lepszą wartość w modelu stacjonarnym.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję laptopa. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza laptop i jest jednym z wielu terminów sprzętowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję laptopa za pomocną, możesz się do niej odwołać, korzystając z linków cytowania powyżej.