Strona główna : Warunki dotyczące sprzętu : Definicja mediów

Media

Ogólnie „media” odnosi się do różnych środków komunikacji. Na przykład telewizja, radio i gazety to różne rodzaje mediów. Termin ten może być również używany jako rzeczownik zbiorowy w prasie lub agencjach informacyjnych. W świecie komputerów słowo „media” jest również używane jako rzeczownik zbiorowy, ale odnosi się do różnych typów opcji przechowywania danych.

Nośnikami komputerowymi mogą być dyski twarde, dyski wymienne (takie jak dyski Zip), dyski CD-ROM lub CD-R, dyski DVD, pamięć flash, dyski USB i tak, dyskietki. Na przykład, jeśli chcesz przenieść swoje zdjęcia z aparatu cyfrowego do sklepu przetwarzającego zdjęcia, mogą zapytać Cię, na jakim nośniku są przechowywane Twoje zdjęcia. Czy znajdują się na karcie pamięci flash wewnątrz aparatu, czy na płycie CD lub dysku USB? Z tego i wielu innych powodów warto mieć podstawową wiedzę na temat różnych rodzajów mediów.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję mediów. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza Media i jest jednym z wielu terminów sprzętowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz, że ta definicja mediów jest pomocna, możesz odwołać się do niej, korzystając z linków cytowania powyżej.