Strona główna : Warunki oprogramowania : Definicja animacji ruchu

Animacja ruchu

Animacja ruchu to funkcja dostępna w programie Adobe Flash (dawniej Macromedia Flash), która umożliwia łatwe animowanie ruchu obiektu. Zamiast definiować położenie obiektu w każdej klatce, można utworzyć animację ruchu, która automatycznie przeniesie obiekt z lokalizacji początkowej do końcowej.

Aby utworzyć animację ruchu, po prostu wybierz warstwę na osi czasu i przeciągnij obiekt na scenę. Następnie wybierz liczbę klatek na osi czasu, których chcesz użyć na czas trwania animacji. Aby utworzyć animację ruchu, możesz wykonać jedną z tych czynności kliknij prawym przyciskiem myszy na osi czasu i wybierz „Utwórz animację ruchu” lub po prostu wybierz Wstaw → Animacja ruchu z Pasek menu. UWAGA: Aby Flash mógł utworzyć animację, może być konieczne przekonwertowanie obiektu na symbol.

Po utworzeniu animacji można kliknąć dowolną klatkę w animacji ruchu i przesunąć lub obrócić obiekt. Na przykład możesz kliknąć ostatnią klatkę w animacji ruchu i przenieść obiekt do innej części sceny. Po uruchomieniu animacji Flash automatycznie obliczy położenie symbolu dla każdej klatki i płynnie przeniesie symbol z lokalizacji początkowej do końcowej. Przyspieszenie obiektu można modyfikować za pomocą właściwości „Łatwość” na palecie Właściwości.

Animacja ruchu stała się standardowym sposobem animowania symboli w animacjach Flash. Chociaż nazwa „animacja ruchu” jest charakterystyczna dla programu Adobe Flash, czasami jest używana w odniesieniu do zautomatyzowanych ruchów w innych programach do animacji.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję animacji ruchu. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza Motion Tween i jest jednym z wielu terminów programowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję animacji ruchu za pomocną, możesz odwołać się do niej, korzystając z linków cytowania powyżej.