Strona główna : Warunki dotyczące sprzętu : Definicja płyty głównej

Płyta

Płyta główna jest główną płytka komputera i jest również nazywana płytą główną lub płytą logiczną. Jeśli kiedykolwiek otworzysz komputer, największym kawałkiem krzemu, jaki widzisz, jest płyta główna. Dołączony do płyty głównej, znajdziesz CPU, ROMpamięć RAM gniazda rozszerzeń, PCI sloty i USB porty. Obejmuje również kontrolery dla urządzeń takich jak dysk twardy, Napęd DVD, klawiatura i mysz. Zasadniczo płyta główna sprawia, że ​​wszystko w komputerze współpracuje.

Każda płyta główna ma kolekcję chipów i kontrolerów znanych jako chipset. Kiedy opracowywane są nowe płyty główne, często używają nowych chipsetów. Dobra wiadomość jest taka, że ​​te płyty są zwykle bardziej wydajne i szybsze niż ich poprzednicy. Zła wiadomość jest taka, że ​​starsza składniki często nie działają z nowymi chipsetami. Oczywiście, jeśli planujesz aktualizację wielu komponentów, bardziej opłacalne może być po prostu zakup nowego komputera.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję płyty głównej. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza płyta główna i jest jednym z wielu terminów sprzętowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję płyty głównej za pomocną, możesz odwołać się do niej, korzystając z powyższych linków cytowania.