Strona główna : Terminy techniczne : Definicja wieloplatformowa

Wieloplatformowy

Jeśli program został opracowany dla wielu systemów operacyjnych, jest uważany za „wieloplatformowy”. Ponieważ Microsoft Word działa zarówno na platformie Windows, jak i Macintosh, jest to aplikacja wieloplatformowa.

Na rynku gier konsumenckich gry wieloplatformowe działają na więcej niż jednym automacie do gier. Na przykład gra sportowa opracowana dla Xbox, Playstation, GameCube i PC byłaby grą wieloplatformową. Jeśli gra jest tworzona wyłącznie dla jednego systemu, tj. „The Legend of Zelda”, na Nintendo, nie jest to gra wieloplatformowa. Producenci sprzętu do gier wykorzystują ekskluzywne oprogramowanie jako powód, dla którego konsumenci kupują ich system.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję multiplatformy. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza Multiplatforma i jest jednym z wielu terminów technicznych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję wieloplatformową za pomocną, możesz odwołać się do niej, korzystając z linków cytowania powyżej.