Strona główna : Warunki dotyczące sprzętu : Definicja drukarki bez wpływu na środowisko

Drukarka odporna na uderzenia

Wcześnie drukarki, Takie jak matryca punktowa i drukarki daisywheel drukarki uderzeniowe, ponieważ działały na zasadzie uderzania wstęgą atramentu o papier. Większość nowoczesnych drukarek, w tym druk atramentowy i drukarki laserowe, nie zawierają taśmy barwiącej i są uważane za drukarki odporne na uderzenia.

Drukarki odporne na uderzenia są na ogół znacznie cichsze niż drukarki uderzeniowe, ponieważ fizycznie nie uderzają w stronę. Na przykład drukarki atramentowe rozpylają drobne krople atramentu na stronę, podczas gdy drukarki laserowe używają cylindrycznego bębna, który toczy naładowany elektrycznie atrament na papier. Obie te metody są odporne na uderzenia i zapewniają wydajny proces drukowania, który generuje niewielki dźwięk. Niski wpływ drukarek atramentowych i laserowych oznacza również, że są one mniej podatne na konserwację lub naprawy niż wcześniejsze drukarki uderzeniowe.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję drukarki non-Impact. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza drukarka Non-Impact i jest jednym z wielu terminów sprzętowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję drukarki Non-Impact za pomocną, możesz odwołać się do niej, korzystając z linków cytowania powyżej.