Strona główna : Warunki dotyczące sprzętu : Definicja pamięci nieulotnej

Pamięć nieulotna

Pamięć nieulotna (NVM) to rodzaj pamięć który zachowuje zapisane dane po wyłączeniu zasilania. w odróżnieniu pamięć ulotnanie wymaga ładowania elektrycznego do utrzymania stanu magazynowania. Tylko czytanie i pisanie data do nieulotnej pamięci wymaga zasilania.

Urządzenia pamięci masowej, Takie jak HDD i Dyski SSDużywają pamięci nieulotnej, ponieważ muszą zachować swoje dane, gdy urządzenie hosta jest wyłączone. Dyski twarde (Dyski twarde) przechowują dane magnetycznie, podczas gdy (dyski flash | pamięć flash) (dyski SSD) przechowują dane przy użyciu komórek pamięci w układy scalone. Oba mogą utrzymywać stan przechowywania przez kilka lat bez zasilania.

Przykłady pamięci nieulotnej są wymienione poniżej:

  1. Dysk twardy (Dysk twardy)
  2. Dysk SSD (Dysk SSD)
  3. Pamiec przenosna (Brelok USB)
  4. Nośniki optyczne (Płyty CD, DVD itp.)
  5. Pamięć tylko do odczytu (ROM)

Ponieważ większość urządzeń pamięci masowej musi utrzymywać dane bez zasilania, pamięć nieulotna jest znacznie bardziej powszechna niż pamięć ulotna. W komputerach pamięć ulotna jest używana głównie do plików RAM i tymczasowe Pamięć podręczna przechowywanie.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję pamięci nieulotnej. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza pamięć nieulotna i jest jednym z wielu terminów sprzętowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję pamięci nieulotnej za pomocną, możesz odwołać się do niej, korzystając z powyższych linków cytowania.