Strona główna : Warunki oprogramowania : Definicja Perla

Perl

Perl w rzeczywistości oznacza „Practical Extraction and Report Language”, ale tak naprawdę nie musisz tego wiedzieć, chyba że chcesz zaimponować swoim przyjaciołom. Perl to język skryptowy, który używa składni podobnej do C / C ++. Jest powszechnie używany przez programistów WWW do tworzenia skryptów dla serwerów WWW. Perl jest szczególnie dobry w analizowaniu tekstu, więc programiści często używają go do czytania i przeszukiwania plików tekstowych.

Jako zwykły użytkownik komputera nie zobaczysz Perla w akcji, ponieważ wykonuje on większość swojej pracy „za kulisami”. Skrypty Perla są uruchamiane na serwerze, zanim jakiekolwiek informacje zostaną przesłane do przeglądarki internetowej. No cóż, dla większości ludzi kod i tak wygląda jak hieroglify.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję Perla. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza Perl i jest jednym z wielu terminów związanych z oprogramowaniem w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję Perla za pomocną, możesz odwołać się do niej, korzystając z linków cytowania powyżej.