Strona główna : Warunki oprogramowania : Definicja zrzutu ekranu

Zrzut ekranu

Zrzut ekranu lub zrzut ekranu to zdjęcie komputera stacjonarny. Może to obejmować tło pulpitu, ikony plików i folderów oraz otwarte okna. Może również obejmować wszystko, co jest wyświetlane przez aktualnie uruchomione programy. Zrzuty ekranu to łatwy sposób na zapisanie czegoś, co widzisz na ekranie, na przykład otwartego okna, obrazu lub artykułu. Ponieważ jednak zrzuty ekranu są zapisywane w formacie obrazu, tekst zapisany na zrzucie ekranu nie będzie edytowalny.

Oboje Mac OS i Okna systemy operacyjne ułatwiają robienie zrzutów ekranu. Po prostu użyj następujących skrótów klawiaturowych, aby przechwycić bieżący ekran wyświetlany na komputerze:

Mac OS X:
Command-Shift-3: Zapisuje zrzut ekranu całego pulpitu do pliku obrazu na pulpicie.
Command-Shift-4: Zapisuje zrzut ekranu zaznaczenia zaznaczonego kursorem do pliku obrazu na pulpicie.
Command-Control-Shift-3: Zapisuje zrzut ekranu całego pulpitu do schowka.
Command-Control-Shift-4: Zapisuje zrzut ekranu lub zaznaczenie zaznaczone kursorem do schowka.

Windows XP:
Zrzut ekranu: Zapisuje zrzut ekranu całego pulpitu do schowka.
Alt + Print Screen: Zapisuje zrzut ekranu aktywnego okna do schowka.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję zrzutu ekranu. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza Screenshot i jest jednym z wielu terminów oprogramowania w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz, że ta definicja zrzutu ekranu jest pomocna, możesz odwołać się do niej, korzystając z linków cytowania powyżej.